Reklam
Reklam

Robotik Kodlama Öğrenmenin Önemi

Robotik Kodlama Öğrenmenin Önemi
03 Mart 2021 - 08:50
Teknolojinin hız kesmeden ileriye doğru gitmesi eğitim ve iş olanakları açısından pek çok yeniliği bir araya getirir. Yaşanan teknolojik gelişmeler özellikle eğitim alanında bazı yeniliklerin yapılmasını zorunlu kılar. Yazılımın ve bu alana ilgi duyanların hız kesmeden arttığı günümüzde robotik kodlama eğitimin birçok noktasında kendine yer bulur.
Robotik kodlama çocukların geleceğe daha hızlı bir şekilde adapte olması için erken yaşta verilen eğitimler arasında yer alır. Teknoloji ile çok erken yaşta tanışan çocuklar ebeveynlerine ait telefon ve bilgisayar gibi ürünlerle gün boyu iç içe olur. Teknolojinin faydalı bir şekilde kullanılabilmesi için birçok ebeveyn çocuklarını erken yaşta robotik kodlama ile tanıştırır.
Genel olarak robotik kodlama eğitimi okul öncesi dönemden itibaren farklı yaş gruplarına verilebilir. Çocukların gelişimine ve aldığı eğitime bağlı olarak pek çok çocuk 10 yaşından itibaren kodlama dili yazabilecek yeterliliğe ulaşır. Çocukların kullandığı yazılımlar çoğunlukla basit oyunlar üzerinden gerçekleştirilir.

Kozmos Yazılım Lisesi öğrencilerini genç yaşta kodlama eğitimi ile tanıştırmaktadır. Kozmos Eğitim sistemiyle çocuklar yazılım sektörüne yetkin bir şekilde hazırlanmaktadır.
Robotik Kodlamanın Çocuklara Faydası
Kodlama eğitimi çocuklar için sadece bir eğitimden ibaret değil. Genel olarak robotik kodlamanın çocuklara sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilir;

Erken yaşta kodlama ile tanışan çocuklar zihinsel gelişim ve problem çözme konusunda daha fazla gelişme gösterir.
İş planlaması ve yeni fikirler bulma konusunda kodlama öğrenen çocuklar çok daha etkin bir performans sergiler.
Erken yaşta kodlama öğrenen çocuklar çeşitli oyun ve uygulamaların yapılmasında etkin rol oynar.
Kodlama eğitimi sayesinde çocuklar günlük hayatta kullanılan birçok makinenin işleyişini kavrar.

Çocukların analitik düşünme becerilerinin gelişmesi açısından kodlama eğitimi önemlidir. Robotik kodlama alan öğrenciler olaylar arasındaki neden- sonuç ilişkisini kolayca kurabilir.
Kodlama öğrenen çocuklar sadece yazılım alanında kullanım sağlamaz. Aynı zamanda hayatının bütününde kodlamanın etkisini hisseder.
Çocukların problem çözme ve algılama yeteneğinin gelişmesi açısından kodlama önemli bir yere sahiptir.
Kodlama öğrenen birçok öğrenci diğerlerine kıyasla daha yaratıcı bir tutum sergiler.
Erken yaşta robotik kodlama eğitimine başvuran birçok ebeveyn, çocuğunun ilerleyen dönemlerde de bu yoldan gitmesini ister. Robotik kodlama alanında eğitim veren Kozmos Yazılım Lisesi sayesinde her öğrenci hayalini kurduğu meslek için gereken temelleri lise döneminde atabilir.
Kozmos Yazılım Lisesi farkı ile robotik kodlama eğitim alabilir ve  e- spor dahil olmak üzere geniş kampüs olanakları ile uygulamalı öğrenmeyi bir arada deneyimleyebilirsiniz. Kodlama eğitimleri hakkında merak ettiğiniz pek çok detaya Kozmos Yazılım Lisesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum