Açıklanan fiyat maliyeti kurtarmıyor

Açıklanan fiyat maliyeti kurtarmıyor
13 Ağustos 2021 - 07:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılı fındık alım fiyatını Giresun Kalite fındık 27 lira, levant kalite fındık fiyatı 26,5 lira olarak açıklaması muhalefet partileri tarafından tepkiyle karşılandı.

 


CHP Ordu İl Başkanlığı, Deva Partisi Ordu il Başkanlığı, Gelecek Partisi Ordu İl Başkanlığı, İyi Parti Ordu İl Başkanlığı, Saadet Partisi Ordu İl Başkanlığı ve Demokrat Partisi Ordu İl Başkanlığının da katılımlarıyla fındık fiyatları ile ilgili ortak basın açıklamasında bulundu. Muhalefet partileri adına açıklama yapan CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, şunları söyledi.

 
“Nihayet fındık fiyatı sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Açıklanan fiyata göre; dağ fare doğurdu. Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı'nın hazırladığı maliyet raporuna göre ilimizde kg başına fındık maliyeti 27 TL'dir. Açıklanan rakam ise 26.5 TL'dir. Yani maliyetini bile karşılamamaktadır.

 Açıklanan bu fiyat üreticilerin değil, Cumhurbaşkanı'nın hep bahsettiği duş güçlerin, tekelci sermayenin ve onların yerli işbirlikçilerinin istediği bir fiyattır. Lafa gelince yerli ve milli olmanın demini vuran iktidar, bugün yersiz bir fındık fiyatı açıklamasında bulunmuştur. Açıklanan bu fiyatı kabul etmek, fındık üreticilerinin emeğine ihanet etmektir. Bu fiyatı kabul etmiyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum