Adıgüzel: 35 TL kırmızı çizgimizdir

Adıgüzel: 35 TL kırmızı çizgimizdir
Editör: Ordu Gazete
28 Temmuz 2021 - 19:15
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel ihracatçılar birliğinin talebiyle Tarım Bakanlığı’nın yeniden rekolte çalışması yapmasına tepki gösterdi. Belirlenen yeni rekoltenin de aynı çıkmasını “beklenen sonuç” olarak değerlendiren Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde: 

İhracatçılar birliğinin başındaki oturduğu yerden para kazanan çıkar çetesinin işine gelmediği için Tarım Bakanlığı daha 10 gün önce yaptığı rekolte sayımını yok saydı. İlk sayımı yok saymış ikinci bir rekolte sayımına ikna edilmişti. Bu şekilde koca devlet kurumu bir avuç tefecinin oyuncağı olmuştur. 

Aslında burada büyük bir ihanet var. 
Bu ihracatçılar birliği yabancı kartelin ülkemizdeki kapitülasyon komiserliğini yapıyor.
Bugün bilgi geldi ikinci rekolte sayımı da sonuçlandı. Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon her yer aynı çıktı. Zaten farklı çıkması da beklenmezdi. Bu fındık dalı neresinden bakarsan bak aynı kardeşim. Bu saatten sonra fındık dalda artar mı? Tersine azalır ama artmazdı. Artık top Erdoğan’dadır. 

Buradan Erdoğan’a da çağrı yapıyorum. Millet infial halindedir. Enflasyon bellidir. Dolar kuru bellidir.  Gübre fiyatları 2’ye 3 e katlanmıştır. Fındığın maliyeti zaten en az 27 TL dir. 35 TL bu insanlara anasının ak sütü gibi helaldir. Bunun altındaki her 1.5 lira bu ülkenin 1 milyar TL kaybı demektir. Bu da bu ülkeye ihanettir. Senin yerli firmaların kredi sıkıntısı çekerken onlara kredi vermeyip, dolar zengini, İtalya’da vergi rekortmeni yabancı kartele üste bir de 600 milyon teşvik vermek bu ülkeye ihanettir. 
Karadeniz dalgalı Karadeniz kabardı. Biz emek kavgasına hazırız. Bizim kavgamız milli bir kavgadır. Biz millet ve devlet hakkı için bu kavgayı yabancı kartel, onun yerli işbirlikçi çetesi ve dahi kim onlara omuz verirse hükümet dahi bu kavgaya hazırız bu da böyle biline.

YORUMLAR

  • 0 Yorum