Reklam

Ahmet Cemal Mağden Huzurevi yeniden yapılıyor

Ahmet Cemal Mağden Huzurevi yeniden yapılıyor
18 Temmuz 2021 - 11:40
Reklam
Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevi yeniden yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erden Yanık’ın takibi sonucu Ordu yeni bir hizmete kavuşacak.
1990’lı yıllarda açılan ve 1970 yılında Almanya’dan alınan proje ile yapılan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi günümüz ihtiyaçlarına cevap veremiyordu. Karadeniz Bölgesinin ilk huzurevi olma özelliğini taşıyan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi yeni proje ile yapılacak.
Daha önce çoklu oda ve koğuş sistemiyle yapılan huzurevi artık tek kişilik yaşam alanlarıyla inşa edilecek. Yeni huzurevi 100 kişi kapasiteli olacak.
Geçtiğimiz Mayıs ayında proje ihalesi yapılan huzurevi için yıkım kararı da alındı. Mimari projeyi yapacak olan firma  huzurevi alanında incelemelerde bulundu.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, “Huzur evimizin proje ihalesini mayıs ayında gerçekleştirmiştik. Proje ihalesini alan firma ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’mız ile huzur evi binamız ve çevre keşfimizi gerçekleştirdik. 100 kapasite ile yapılacak olan yeni Huzurevimiz Ordu’muza hayırlı olsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum