Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Akdoğan: Gazeteciler önemli rol üstlenmekte

Akdoğan: Gazeteciler önemli rol üstlenmekte
10 Ocak 2021 - 10:27
Reklam

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Rektör Akdoğan’ın mesajı şöyle;
Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın, halkın haber alma hürriyetinin sağlanmasında, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesinde, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir.
Zaman mefhumu gözetmeksizin zor şartlar altında kamuoyunu doğru ve objektif haberlerle bilgilendiren basın mensuplarımız, toplumsal farkındalığın oluşturulması noktasında da önemli bir görevi ifa etmektedir. Basın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu anlayış ile gazetecilerimiz ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.
Bu düşüncelerle kalemini haktan ve toplumun menfaatinden yana kullanarak basın meslek etiği ilkelerinden ödün vermeden, sorumluluk duygusu içerisinde çalışan basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç