Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş Ordu Çevre Yolu açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş Ordu Çevre Yolu açıklaması
31 Aralık 2020 - 09:03
Reklam

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ordu Valiliği’ni ziyaret etti. Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ordu Valiliği’ne gelişinde, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer protokol yetkilileri tarafından karşılandı.

 

Bakan Karaismailoğlu’na ilimizle ilgili genel bilgiler, ulaşım yatırımlarının son durumu ve ihtiyaçlar hakkında brifing veren Vali Tuncay Sonel,  “Ordu, 19 ilçesiyle birlikte Karadeniz’in ve Ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Denizi, yaylaları, şelaleleri, 'güneşin denizde yüzdüğü yer' olarak tanımlanan Yason Burnu, Teleferiği, Ünye Kalesi, Gölköy ilçemizde bulunan doğa harikası Ulugöl’ü, Fatsa ilçemizdeki Gaga Gölü, Aybastı Perşembe yaylasındaki Menderesleri, Çambaşı Yaylasındaki kayak tesisleriyle ilimiz, görülmesi gereken yerlerden birisidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimizle, Ordu’nun değerleri ile birlikte ilimizi daha güzel yerlere getirmek için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Vali Sonel, ”Mesudiye yolumuzun 6 km’lik kısmının ihale onayını vermeniz bizleri son derece sevindirdi. Ordu Çevre yolumuzun hızla ilerlemesi, Ordu-Kabadüz-Çambaşı Yolu, Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolu güzergahlarındaki çalışmalar için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sizlere, Karayolları Genel Müdürümüze, Samsun Bölge Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizlerle birlikte Ordu'muz için en güzelini yapmaya devam edeceğiz. Ordu’ya geldiğiniz, bizlere onur verdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’te yer aldı..

 

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Vali Tuncay Sonel tarafından verilen brifing ve yapılan istişarenin ardından, Ordu Valiliği’nden ayrılarak, Ordu Büyükşehir Belediyesine geçti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler'i makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

 

Bakan Karaismailoğlu’nu Ordu’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sayın Bakanımıza Ordu’ya yaptıkları ve yapacakları yatırımlar için teşekkür ediyorum. İlimizin ihtiyacı olan birçok konuyu sizler sayesinde gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Ordu’da bürokratlarımız, milletvekillerimiz ve idarecilerimizle güzel, huzurlu bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

 

“ORDU HAK ETTİĞİ PROJELERE KAVUŞACAK”

İlçe Belediye Başkanlarından, ilçelerin ulaşım sorunu ve taleplerini dinleyen Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde memleketimize güzel hizmetler yapıyoruz. Talepleri dinleyip, not aldıktan sonra hizmet olarak milletimize sunacağız. İstişareler güzel çalışmaları beraberinde getirecek. Yoğun tempoyla ülkemize hizmet için çalışıyoruz. Daha güzel günlerde dünyada söz sahibi olmak için çalışacak Ordu’ya da hak ettiği projeleri sırasıyla kazandıracağız” şeklinde konuştu.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, AK Parti ve MHP İl Başkanlıklarını ziyaret ettikten sonra Eskipazar Mahallesinde bulunan Ordu Çevre Yolu şantiyesine giderek, Ordu Çevre Yolu Projesinin son durumu hakkında Karayolları ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

FLAŞ ORDU ÇEVRE YOLU AÇIKLAMASI

21,4 kilometre uzunluğunda olan Ordu Çevre Yolu’yla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Konforlu ulaşıma katkı sunacak Ordu Çevre Yolu şantiyemizde çalışmaları yerinde inceledik. 6 adet tünel, 11 adet çift köprü, 5 adet tek köprü ve 7 adet farklı seviyeli kavşaktan oluşan Ordu Çevre Yolu kent içi trafiği rahatlatırken, yüksek emniyetli ulaşım sunacak.” dedi.

 

Ordu Çevre Yolu şantiyesi ziyareti ile Ordu programını tamamlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ordu-Giresun Havalimanından Ankara'ya döndü.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Azer
    3 hafta önce
    Ordu çök gözel. Ben Azeriyim bir kaç defe doktorla alakalı şū şehirde oldum kendi arabamla. Çok muhteşem. Teleferik bir ayrı gözellik. Şu teleferikden Tiflis ve Batumda da gördūm. Ama Ordu teleferiki bir ayri tamaşa. Bulvar ve Karadeniz ise harika. Allah şu şehri ve tūm Turkiyemizi korusun.

Reklamı Geç