Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Başkan Tepe: Sahilimizin yok olmasını önledik

Başkan Tepe: Sahilimizin yok olmasını önledik
17 Kasım 2020 - 13:18
Reklam

 
Giresun Çevreyolu’nun başlangıcı için ilçemiz Tepealtı sahillerine yapılması planlanan viyadüklerin eşsiz güzellikteki kumsalı yok edeceği gerekçesiyle Ordu Çevre Derneği ile birlikte açtığılan davada Ordu 1. İdari Mahkemesince “yürütmeyi durdurma” kararı verildi. 
 
YOLA DEĞİL TAHRİBATA KARŞIYIZ 
 
Verilen “yürütmeyi durdurma” kararının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Çevreyi korumak insan yaşamını korumaktır. Gülyalı’nın bugününe olduğu gibi geleceğine de sahip çıkıyoruz. Doğanın tahrip edilmesine göz yumamayız. Verdiğimiz hukuki mücadele neticesinde mahkeme karşı çıktığımız noktaları haklı buldu” dedi. Gelişim ve kalkınmada ulaşımın önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tepe, “Yola değil doğanın tahribatına karşıyız. Çünkü gerçekleştirilecek tahribatın dönüşü yok. Viyadük sahilimize saplanmış bir bıçak gibi duracaktı. Kumsal alana müdahale edilmeden projenin gözden geçirilmesini talep ediyoruz. Kumsalları korumak zorundayız. Tepealtı plajları yalnızca Gülyalı’nın değil Ordu’nun da sıklıkla kullandığı bir cazibe merkezidir. Bu alanda özel işletmelerin yanında Büyükşehir Belediyemize ait bir de Halk Plajı bulunmaktadır” dedi. 
 
ORDU ŞEHRİ BENZER MÜCADELELERLE SAHİLİNİ KORUMAYI BİLDİ 
 
Karadeniz Sahil Yolu’nun yapımı sürecinde Ordu kamuoyunun verdiği mücadeleyi hatırlatan Başkan Tepe, “Bugün şehrimizin sahillerine gıptayla bakılıyorsa bu 90’lı yıllarda verilen mücadelenin ürünüdür. Sahil yolu yapımı sırasında Karadeniz’deki şehirlerin sahille bağlantısı koparıldı. Ordu şehri buna izin vermedi. Bundan sonra da buna benzer dönüşü olmayan uygulamalarda aynı mücadeleyi sergilemek mecburiyetindeyiz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç