Reklam
Reklam
Reklam

Boztepe'ye şimdi çıkmalı

Boztepe'ye şimdi çıkmalı
23 Haziran 2020 - 12:29
Reklam


Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan ve şehrin önemli turizm cazibe mekânlarından biri olan Boztepe; modern ve halkın ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan projeyle bambaşka bir görünüm kazandı.
Yol yapım çalışmalarında da son viraja giren Büyükşehir Belediyesi, Boztepe’de Satış Birimleri Büfe ve Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ni tamamladı. Begonit taş kaplama yaya yolu, 27 adet satış birimi ve bitkisel peyzaj düzenlemeleri ile Boztepe, türkülerde olduğu gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” dedirtecek bir görünüme kavuşturuldu. “SON DOKUNUŞLAR YAPILIYOR”

Değişim ve dönüşümün hissedildiği Boztepe’de son rötuşlar yapılıyor. Gerçekleştirilecek temizlik çalışmalarının ardından Boztepe yenilenen yüzüyle bir hafta sonra misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Boztepe Ordu’nun en önemli turizm mekânlarından bir tanesi. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve bizler Boztepe’nin güzelleştirilmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda öncelikle Boztepe’yi araç trafiğinden kurtarmamız ve kaçak, görselliği çirkin yapıları kaldırmamız gerekiyordu. Onları kaldırıp, zemini küp taşlarla güzel bir şekilde düzenledik. Korkulukları iyileştirdik. Burayı temiz bir görünüme kavuşturduk. Yöresel ve hediyelik eşyaların satışının yapılacağı büfelerin buraya kazandırılması da son derece önemliydi. Bu anlamda buraya 27 adet satış büfesi yaptık. Vatandaşların rahatı ve ihtiyaçları doğrultusunda derin araştırmalar yaparak burayı düzenledik. Boztepe’yi yenilenen yüzüyle bir hafta içerisinde halkın hizmetine açmış olacağız. Şuan son rötuşları ve temizliği yapılıyor. Ordululara hayırlı olsun” dedi.

TAMAMEN DOĞAYA UYUMLU 
7 m genişliğinde ve 450 m uzunluğundaki hat üzerinde hayata geçirilen Boztepe Satış Birimleri ve Peyzaj Düzenleme Projesi kapsamında oluşturulan aks üzerinde 25 tanesi yöresel ürünlerin satışı için olmak üzere 27 adet satış büfesi tasarlandı. Yürüyüş yolu da begonit taşla kaplanarak, vatandaşlara modern bir ulaşım konforu sağlandı. 
BOZTEPE MODEL OLACAK 
Büyükşehir Belediyesi öte yandan Boztepe’de Bulutlara Dokunun Projesi kapsamında ise doğaya uyumlu, 11 dairelik 5 adet villa tipi otel

YORUMLAR

  • 0 Yorum