Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çalış: 390 Covid 19 hastasını sağlığına kavuşturduk

Çalış: 390 Covid 19 hastasını sağlığına kavuşturduk
20 Ağustos 2020 - 09:37
Reklam

Medicalpark Ordu Hastanesi Genel Müdürü Halil İbrahim Çalış, pandemi sürecinde 390 Covid 19 teşhisi koyulan  hastayı sağlığına kavuşturduklarını açıkladı.Temmuz ayı ile birlikte başlayan normalleşmeyle pandemi hastanesi olarak görevlerini tamamladıklarını belirten Çalış,” İhtiyaç duyulması halinde tüm ekibimizle hizmet vermeye hazırız” dedi.
Şuan hastanelerinde Covid tedavisi gören hasta bulunmadığını ifade eden Çalış şu açıklamayı yaptı;
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında Medical Park Ordu Hastanesi olarak salgının başladığı ilk günden itibaren, aldığımız tedbirleri elden bırakmadan herkes için sağlık anlayışı ile var gücümüzle gece gündüz demeden çalıştık. Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karar doğrultusunda pandemi hastanesi ilan edilen özel hastaneler ile birlikte bizler de corona salgını ile etkin bir şekilde mücadele verdik. Bugüne kadar hastanemizde Covid-19 tanısı ile tedavi gören 390 hastamızı sağlığına kavuşturarak taburcu ettik. Aynı dönemde hastane içerisinde izole alanlar oluşturarak güvenli bir şekilde kesintisiz sağlık hizmeti sunmaya devam ettik.

Temmuz ayı başında ise kontrollü normalleşme dönemi ile birlikte pandemi hastanesi olarak üstlendiğimiz görevi başarı ile tamamladık. Bununla birlikte ihtiyaç duyulması halinde tüm hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız ile birlikte şehrimizin ve halkımızın sağlığı için her zaman görev almaya hazırız.

Medical Park Ordu Hastanesi olarak; en son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış 19’u Genel Yoğun Bakım, 10’u Koroner Yoğun Bakım, 6’sı Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım ve 12’si Yenidoğan Yoğun Bakım olmak üzere toplam 47 Yoğun Bakım yatağı ile biri Kalp ve Damar Cerrahisine ayrılmış tam donanımlı 6 Ameliyathane ve 210 yatak kapasitesi ile bölgenin sağlık ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşılıyoruz

Şu an için hastanemizde Covid-19 tanısı ile tedavi gören hastamız mevcut değildir. Özveri ile verdiğimiz bu mücadele sonrasında bugün de aynı titizlik ve güvenle Kalp Damar Cerrahisi, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi gibi ameliyatlarından kanser hastalarımızın tedavisine; kadın doğumdan çocuk sağlığına; astım şeker gibi kronik hastalıkların takibinden fizik tedavi hizmetlerine kadar ertelenemeyen tüm sağlık ihtiyaçlarında hizmet vermeye devam ediyoruz. Tecrübeli sağlık personellerimiz ve 60’dan fazla hekim kadromuz ile bugün dahili ve cerrahi tüm ana branşların yanında onkoloji, endokrinoloji, romatoloji, gastroenteroloji…gibi birçok özellikli bölümlerimiz ile çok yönlü ve kesintisiz hizmete devam ediyoruz.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum