Reklamı Geç
Reklam

Çamsan Yeni Tesisini 2021'in İlk Çeyreğinde Açacak

Çamsan Yeni Tesisini 2021'in İlk Çeyreğinde Açacak
20 Kasım 2020 - 19:23
Reklam
Çamsan Ordu, 2021’in ilk çeyreğinde 70 milyon euroluk yatırımı olan MDF Üretim Tesisini açacak
Üretime geçtiği 1984 yılından bu yana sektöründe birçok ilke imza  atan Çamsan Ordu, ekonomik olarak büyümenin üretim ve ihracattan  geçtiğine olan inancıyla yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
Çamsan Ordu’nun 70 milyon euroluk yeni yatırımı, aynı zamanda 100  kişilik ilave istihdam anlamına geliyor.
    Doğayla dost bir şekilde üretim yapacak olan MDF3 tesisinin,
Çamsan Ordu’nun üretim kapasitesini iki buçuk kat, ihracat  kapasitesini ise üç kat daha artıracağını söyleyen Çamsan Ordu A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Poyraz sözlerine şu şekilde devam etti
    Ülkemizdeki refah seviyesinin ve ekonomik büyümenin üretim ve  ihracat ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. 2018’in ikinci yarısına  baktığımızda neredeyse tüm sektörlerde ciddi bir dalgalanma gördük. Bu  dalgalanmalar sonucu şirketler yatırımlarını ya ertelendi ya da iptal  etti. Çamsan Ordu olarak biz de ciddi değerlendirmeler yaptık ve  ülkemize olan inancımız ile son iki yılda planladığımız yatırımımıza  devam etme kararı aldık. Alman Dieffenbacher firmasıyla anlaşmaya  vararak, toplam 70 milyon euro tutarındaki yeni MDF tesisimize hız  verdik. Bu yeni yatırımımız ile ürün çeşitliliğimizi artırmayı ve  çevreye duyarlı, son teknoloji ile donatılmış yeni bir MDF üretim  tesisini ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz.”

    Ağaç panel marketinin büyüklüğü 2026 yılında 230 Milyar dolara  çıkacak.

    “Ağaç panel marketinin büyüklüğü 2020 yılında 154 Milyar dolar  iken bu rakam 2026 yılında 230 Milyar dolara çıkacak. Sektör özellikle
Asya'da çok hızlı büyüme gösteriyor, Kuzey Amerika ve Avrupa'da da  yine MDF'ye olan talebin hızla arttığını güncel raporlardan takip  ediyoruz. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu yatırımımız ile globalde  de pazar payımızı büyüteceğiz.
    Sektörün lider oyuncularından biri olmaktan gurur duyuyoruz.
Çamsan Ordu ailesi olarak her zaman etik kurallarımız çerçevesinde en  iyisini başarmayı hedefledik ve bundan hiç şaşmadık. Ülkemizin  aydınlık geleceğine olan inancımız ile yatırımlarımıza hız kesmeden  devam edeceğiz”
    Çamsan Ordu’nun MDF3 yatırımının inşaatının 2021’in ilk çeyreğinde  tamamlanarak üretime başlaması hedefleniyor. Tesis Altınordu
Kökenli’de bulunuyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç