Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Demir Ali için 5 saatte 2 milyon TL toplandı

Demir Ali için 5 saatte 2 milyon TL toplandı
21 Kasım 2020 - 19:03
Reklam
Ordu  Demir Ali için seferber oldu. SMA Tip1 hastası olan ve tedavisi için 2 milyon 100 bin  Euro gereken Demir Ali bebek için dün akşam TV52’de İsa Akçay ve Akın Çiçek tarafından yapılan canlı yayında 2 Milyon TL’nin üzerinde yardım toplandı. Son yardımlarla birlikte Demir Ali için 75 bin Euro paraya ihtiyaç kaldı.

TV 52 ekranlarında Demir Ali için düzenlenen yardım kampanyasına telefonla bağlanan Ordu Valisi Tuncay Sonel 252 bin lirayla katıldı. Vali Sonel daha öncede Demir Ali için düzenlenen standı ziyaret etmiş ve bir maaşını bağışlamıştı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler adına telefonla bağlanan Genel Sekreter Coşkun Alp, Başkan Güler’in 150 bin lira bağışladığını açıkladı.
Yine canlı yayına telefonla bağlanan Ordu eski Valisi olan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz 250 bin lira, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören 52 bin lira, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 10 bin lira, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk kendisi adına 52 bin 52 TL, MHP il Teşkilatı adına da 10 Bin TL  bağışta bulundu. Orduspor ve İl Genel Meclisi Eski Başkanlarından Şanse Şahin de Demir Ali için 20 Bin Tl bağışladı. İl dışında bulunan Ordulu işadamları da Demir Ali’ye önemli miktarda yardım sözü verdi.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Gençtan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’da Demir Ali için bağışta bulundular.

 “PAZARTESİ ÇOK FARKLI BİR SABAHA UYANIRIZ”
Canlı yayına katılan Demir Ali’nin annesi Ezgi ve babası İbrahim Bayraktar, Demir Ali’ye destek veren herkese teşekkür ederlerken, “Verilen sözlerin tutulacağına inanıyoruz. Bizim için Kumbarasını getirenle büyük bağış yapanlar bir. Türkiye’nin her yanından destek var. Ama Ordu evladını bir başka sahiplendi. Yiğidi öldür hakkını teslim et. Gerçekten çok başka bir yer.  Böyle güzel şehir başka yerde göremeyiz. Benim de Ordu’ya sözüm olsun, oğlum iyileşince Allah kısmet ederse. Ben de Allah’ım bana başka insanlara yardım etmeyi nasip etsin. Ordu’da bunun için çok güzel girişim yapmayı düşünüyoruz. İnşallah Pazartesi günü tüm sözler yerine getirilir ve Pazartesi çok farklı bir sabaha uyanırız.” dediler
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç