Reklamı Geç
Reklam
Reklam

En çok vakanın arttığı iller arasında Ordu da var!

En çok vakanın arttığı iller arasında Ordu da var!
25 Kasım 2020 - 21:34
Reklam

Bilim Kurulu Toplantısının Ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında Ordu'nun da bulunduğu 15 ilde vakaların yüzde 100 oranında arttığını söyledi. Bakan Koca vatandaşları tedbirlere uymaya davet etti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası düzenlediği basın toplantısında kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Hafta içerisinde yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilin bulunduğunu söyledi.
 
Salgınla mücadelede ulusal seferberliğin yanında il il dolaşarak mahalli imkanların harekete geçirdiklerini dile getiren Bakan Koca, "Elimizdeki her türlü aracı kullanmaya çalıştığımız günlerdeyiz. Son hafta içinde yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var. Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale'de yüzde 50 ile yüzde 100 arası artışlar oldu. Antalya, Düzce, Tekirdağ bu sınıra yaklaştı. İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, Gaziantep'te hasta yoğunluğunu yönetebilmek için sağlık kuruluşlarımız çaba harcıyor." ifadelerini kullandı.
 
ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRÜYLE TOPLANTI YAPTI
Bakan Koca bu sabahta aralarında Ordu İl Sağlık Müdürü’nün de olduğu il Sağlık Müdürleriyle bir araya gelmiş, “Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Tekirdağ, Malatya ve Ordu İl Sağlık Müdürleriyle yaptığımız online toplantıda; salgın seyrini, hizmet kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizin performansını gözden geçirdik. Ek tedbirleri ele aldık.” şeklinde açıklama yapmıştı.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç