Erzincan'a Tarıma Dayalı Besi OSB müjdesi

AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan'ı büyük bir vizyona taşıyacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin müjdesini verdi.

Erzincan'a Tarıma Dayalı Besi OSB müjdesi
Editör: Ordu Gazete
28 Şubat 2021 - 16:14

ERZİNCAN (İGFA) - AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan'ı büyük bir vizyona taşıyacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin müjdesini verdi.

Bin 300 dekarlık alanda kurulacak bölgeyle Erzincan hayvancılık alanında çağ atlayacak. Söz konusu Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin imar planı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlandı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır; "Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Erzincan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesinin İmar planı Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yayınlandı. Erzincan Merkeze bağlı Yalnızbağ mahallesi sınırları içerisinde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi 1300 dekarlık (dönüm) bir alan üzerinde kurularak hem hayvancılık sektörümüze hem de Erzincanımıza büyük katma değer sağlayacak. Modern anlamda besicilik yapılacak olan Organize sanayi bölgesinde hem hemşehrilerimize istihdam sağlanacak, hem de bölge illerine iyi bir model oluşturacak" dedi.

Hayata geçirilecek olan TDİOSB ile Erzincan, modern hayvancılığın tüm imkanlarından yararlanırken, çevre ve insan odaklı bu yatırım ile hem bölge halkının hem de ülkenin kazanacağını ifade eden vekiller, "Katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a , son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Valimiz Mehmet Makas'a, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci'ye ve teşkilata, İl Müdürü Murat Şahin'e, TDİOSB Müdürü Mustafa Erdem'e ve tüm emeği geçenlere Erzincan halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum