Ordu’da kestaneler pazara çıkmaya başladı, fiyatı şaşırdı.
Ordu’da satılan kestaneler Sinop, Kastamonu ve Zonguldak’tan getiriliyor.
Seyyar satıcılar tarafında satılan kestanenin kilosu kalitesine göre,150 ile 300 TL arasında değişiyor. Pişmiş kestanenin kilosu ise 300 ile 400 TL’den satılıyor. Kestanelerin üzerinde “Sinop Kuzu Kestanesi” yazılıyor.
Kestanenin fiyatı fındığı geride bıraktı. İhracat ve sanayi ürünü olan fındığın kilosunun kestaneden daha düşük olması oldukça düşündürücü olarak değerlendirildi.