Fındık fiyatı neden düştü?

 Fındık fiyatı neden düştü?
Editör: Ordu Gazete
05 Mayıs 2022 - 10:16

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 41 liradan fındık satmasının ardından Ordu’da serbest piyasada 38 liraya kadar yükselen fındık fiyatında düşüş yaşandı. Şimdilerde fındık 35 liradan işlem görürken Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan’dan tepki geldi.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 41 liradan fındık satmasının ardından Ordu’da serbest piyasada fındık fiyatları 38 liraya kadar yükselmişti. Yükselen fiyat tam gelecek sezon için umut vadederken fiyatlardaki yükseliş uzun sürmedi. bugünlerde serbest piyasada fındık 35 liradan işlem görmeye başladı.

“ FİYAT DÜŞÜŞÜNÜ KABUL ETMİYORUZ”

Serbest piyasaya indirmek için üreticide şu anda fındık kalmadığını belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan,  “Bu saatten sonra bu fiyat düşüşlerini kabul edemeyiz” dedi. Bundan sonraki sürecin yeni sezon fiyatını etkileyeceğini belirten Soydan, üreticilerin yeni sezon fiyatı için umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi. İhracat rakamlarının da iyi gittiğini kaydeden Soydan, fiyatlarda yükseliş beklediklerini açıkladı. Soydan, “Yeni sezon fiyatı maliyetleri karşılayacak seviyede olmalı, bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdem
    2 hafta önce
    Adam peşin peşin söylüyor Yeni sezon fiyatı maliyetleri karşılayacak seviyede olmalı, bunun için elimizden geleni yapacağız” diyor desene maliyetlerden sonra üreticiye birşey kalsın neden sadece maliyet