Reklam
Reklam
Reklam

Fındıkların bedelini ödemeden kaçtı geride 300 kişi mağdur oldu

 Fındıkların bedelini ödemeden kaçtı geride 300 kişi mağdur oldu
16 Ekim 2020 - 08:06
Reklam

Giresun'un ilçelerinden Görele'de geçen yıl yaklaşık 300 fındık üreticisinin fındığını alan fındık tüccarı Bülent Suhi Erbaş, üreticilere paralarını ödemeden sırra kadem bastı.
Sabah Gazetesi’nden Özgür Özdemir’in haberine göre, Yaşanan olay sonrası mağdur olan fındık üreticileri Görele Emniyetine giderek şikayetçi oldu. Mağdur olan üreticiler, kayıplara karışan fındık tüccarının bulunmasını ve paralarının ödenmesini bekliyor. Mağdurlardan bazılarının görüşleri şöyle:
"BİZE PARAMIZI VERECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ, HEPİMİZ MAĞDURUZ"
Ağabeyi, amcaoğlu ve komşusuyla birlikte toplam 4 ton fındık verdiklerini belirten 60 yaşındaki Kadriye Erdinç, "Bize paramızı vereceğini söylemişti. Bizi sürekli oyaladı. Aradan 9 ay geçti. Hepimiz mağdur olduk." dedi.
Eskiden beri tanıdığı tüccara bin 200 kilogram fındık verdiğini söyleyen Kemal Kepçeoğlu (67), "9 aydır paramızı bekliyoruz. Sonra öğrendik ki iflas etmiş, tüm mal varlıklarını yakınlarının üzerine devrederek ortadan kaybolmuş. Bize artık kim paramızı ödeyecek? Bizleri mağdur etti." şeklinde konuştu.
Halil Çelik (42) ise; "Benim 2,5 ton fındığımı almıştı. Vadeli olarak paramızı vereceğini söylemişti. Emniyete şikayette bulunduk. Şimdi kimden paramızı alacağız." diyerek üzüntüsünü belirtti.
Kadir Gülşen (60) "Bir ton 357 kg fındık vermiştim. Karşılığında 25 bin lira alacaktım. Adam yer yarıldı içine girdi sanki, kayboldu. Elimizde sadece bize ödeme yapacağına dair kendi yazdığı borç kağıdı kaldı." ifadelerini kullandı.
Sabri Yılmaz (40); "2 ton fındığımı o tüccara verdim. Bizleri kandırdı ve ortadan kayboldu. 35 bin lira param uçtu" dedi.
Ayhan Yılmaz (47) şu ifadeleri kullandı: "Ona güvendiğimiz için ben de ona 1,5 ton fındığımı vermiştim.Ondan 30 bin lira alacağım vardı. Kendisine ulaşamıyoruz"
 
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yusuf Akyol
  1 ay önce
  Emanet e fındık veren üretici hiç ağlamasın kusurada bakmasın kendim ettim kendim buldum şarkısını söylemeyi unutmasınlar
 • Yıldıray
  1 ay önce
  Aynı hatayı zamanında Alaplı da bizde yaptık emanete fındık vermekle Emanete fındık verirsek biz değil tüccar kazanır üreticide kaybeder ben akıl***dım daha babamın oğlu gelse Emanete vermem taş yerinde ağırdır demiş atalarımız En sağlamı al gülüm ver gülüm
 • Batuhan yıldız
  1 ay önce
  İyi olmuş emanete fındık bırakmasınlar hak etmişler