Reklam

Geleceğin meslekleri burada

Geleceğin meslekleri burada
12 Haziran 2021 - 15:52
Reklam
Altınordu Belediyesi hizmet binası üçüncü katında 1000 metrekare kapalı alanda yapımı tamamlanmak üzere olan Mükemmeliyet Merkezinde; 6 derslik 4 atölye, 100 kişilik konferans salonu, 20 kişilik toplantı odası, kafeterya, danışma ve yönetim birimleri yer alıyor.
Geleceğin mesleklerinin öğretileceği Mükemmeliyet Merkezinin bünyesinde; Yemek Atölyesi, Çikolata Atölyesi, Teknoloji Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi olmak üzere 4 atölye ve 6 Mesleki Eğitim Dersliği bulunuyor.  Bütün Atölyelerde ve Dersliklerde aynı anda en az 66 kursiyere eğitim verilebilecek.
Başkan Tören, Altınordu’ya ve Altınordu’lulara “bu şehirde tek bir gencin dahi mesleksiz kalmayacağı” sözünü verdiğini hatırlattı. Bu sözü doğrultusunda Altınordu’nun nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve gençleri meslek sahibi yapmak için Mükemmeliyet Merkezi projesini hayata geçirdiklerini aktaran Tören, “iş piyasasının nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak bunun yanında işsizlerin yetenek ve becerilerine göre kendilerini geliştirmeleri ve meslek sahibi olmaları amacıyla Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi’miz için başladığımız çalışmalarımızda sona geldik. Amacımız bu şehirde gençlerimizin işsizlik sorununa işgücü piyasasında karşılığı olan meslekleri öğreterek çözüm bulmak çare olmak. Hem işveren hem de iş arayan yönüyle şehirde bir misyonu yüklenecek olan mükemmeliyet merkezi ile eğitim ve istihdam arasındaki ilişkinin güçlendirilmesine, işsiz ve mesleksiz bireylerin insana yakışır iş ve geleceğin meslekleri olmak üzere çeşitli alanlarda meslek edinmelerine imkân sunacağız. İçerisinde çikolata atölyesinden robotik kodlamaya, yemek atölyelerinden teknoloji sınıflarına kadar sunacağımız hizmetlerle her alanda üreten bireyler yetiştireceğiz. Üretimi ve istihdam alanlarıyla rekabet eden bir şehir hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum