Ordu'nun Gölköy İlçesi'nde fındık işleme tesisi açıldı. Tesisi sorumlusu Metin Kelebek, Gölköy de fındığına değer katmak ve gerçek değerinde satmak olduğunu belirtti.
İşletme sahibi Metin Kelebek, "Fındığı, kendi kendime değerlendirme yaptığımda harcadığım emeğin, çapanın karşılığını alamamanın neticesinde eşim ve oğlum ile böyle bir fikir hâsıl oldu. Gölköy'de yaşadığımız için ilçemize neler yapabiliriz diye kıymetli büyüklerimize fikir ve görüşlerimizi ilettiğimde onlarında onayını ve takdirini alarak böyle bir tesis kurmaya karar verdim. Buna benzer işletmeleri gördük ve inceledik. Ordu ve Giresun’da böyle tesislerde yoğunluk var. Biz daha iyisini nasıl yaparız konusunda gayretler sarf ettik. Makine ihtiyacımızı listeledik. En iyi makineleri nasıl ve nereden alabiliriz diyerek bunların araştırmasını yaptık almaya karar verdik " dedi.Tesisin açılışına Gölköy İlçe Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Gölköy Siyasi Parti İlçe Başkanları Köy Muhtarları Esnaf ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İşletme sahibi Metin Kelebek, "Fındığı, kendi kendime değerlendirme yaptığımda harcadığım emeğin, çapanın karşılığını alamamanın neticesinde eşim ve oğlum ile böyle bir fikir hâsıl oldu. Gölköy'de yaşadığımız için ilçemize neler yapabiliriz diye kıymetli büyüklerimize fikir ve görüşlerimizi ilettiğimde onlarında onayını ve takdirini alarak böyle bir tesis kurmaya karar verdim. Buna benzer işletmeleri gördük ve inceledik. Ordu ve Giresun’da böyle tesislerde yoğunluk var. Biz daha iyisini nasıl yaparız konusunda gayretler sarf ettik. Makine ihtiyacımızı listeledik. En iyi makineleri nasıl ve nereden alabiliriz diyerek bunların araştırmasını yaptık almaya karar verdik " dedi.Tesisin açılışına Gölköy İlçe Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Gölköy Siyasi Parti İlçe Başkanları Köy Muhtarları Esnaf ve çok sayıda vatandaş katıldı.