Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gülyalı Belediyesi'nden sağlık çalışanlarına vefa

Gülyalı Belediyesi'nden sağlık çalışanlarına vefa
23 Eylül 2020 - 16:36
Reklam

Gülyalı'da  Yeniköy Mahallesi ile Ürümbey Mahallesi kesişim noktasında çalışmaları devam eden Çocuk Parkı’nda sona yaklaşılıyor. Yürütülen Çocuk Parkı projelerinin bitme aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Tepe, “Turnasuyu Mahallemizdeki parka acımasızca katledilen ve ülkemizi yasa boğan Ceren Özdemir kardeşimizin adını verdik. Burada ortaya koyduğumuz çalışmada ise içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlık emekçilerimizin verdiği mücadeleyi yaşatmak ve daima anımsatmak adına Sağlık Parkı adını vermek istiyoruz” dedi. 
BU ZORLU SÜREÇTE ONLARIN GAYRETLERİNİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ
Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de Mart ayından bu yana yaşamı durma noktasına getiren Covid-19 salgınıyla ilgili en büyük gayretin sağlık emekçilerinde olduğunu vurgulayan Başkan Tepe, “Bu zorlu süreçte onların gayretini görmezden gelemeyiz. Toplum olarak sağlığın ve sağlıkçılarımızın kıymetini bu dönemde daha iyi kavradık. Salgınla verilen mücadelede onlarca sağlık çalışanımız yaşamını yitirdi. Devam eden mücadelelerini asla unutamayız. Bu mücadeleye ithafen çalışmalarda sonuna geldiğimiz parka Sağlık Parkı ismini vermek çok anlamlı olacaktır” dedi. 
SAĞLIKTA ŞİDDETİN HER TÜRLÜSENE "HAYIR” DİYORUZ
Pandemi sürecinin başlangıcında sağlık çalışanlarına toplumun her kesiminden büyük bir destek geldiğini hatırlatan Başkan Tepe, “Özellikle son dönemde sağlık emekçilerine yönelik şiddetin tırmandığını üzülerek görmekteyiz. Sağlıkçılarımız bir yandan şiddete maruz kalıyor bir yandan da pandemiyle mücadelede yaşamlarını yitiriyor. Onları baş üstünde tutmamız gereken bu süreçte gerçekleşen saldırıları kınıyorum. Salgınla mücadelede yaşamını yitiren sağlık emekçilerimize Allah’tan rahmet, mücadelelerini özveriyle sürdürenlere kolaylıklar diliyorum” dedi. 
İLÇEMİZ VE ÜLKEMİZİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ
Toplumun her kesimini ilgilendiren olaylar, kişiler ve değerlerle ilgili toplumsal hafızayı diri tutacak biçimde onlara sahip çıkmaya özen gösterdiklerini belirten Başkan Tepe, “Bu anlamda isimlerin yaşatılması çok anlamlı. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda onlara ithafta bulunuyoruz. İsimlerin yaşatılması noktasında çeşitli uygulamalarda bulunduk. Örneğin, göreve başladıktan sonra gerçekleştirdiğimiz ilk Belediye Meclisi Toplantımızda şehit isimlerinin ilçemizdeki üst geçitlerde yaşatılması kararını almıştık. Bu girişimimiz neticesinde isimler üst geçitlere asıldı. Yine caddelere ilçemizin değerleriyle ilgili isim verme girişimlerimiz oldu. Örneğin, eski İl Sağlık Müdürü hemşehrimiz Dr. Ali Şahin’in vefatının ardından Alibey Mahallesi’nde adının caddeye verilmesi konusunda Büyükşehir Belediyemizden talepte bulunduk. Gelecek dönemde de benzer biçimde çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum