Reklam
Reklam

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Panda Ordu'da

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Panda Ordu'da
25 Eylül 2021 - 16:31
Ticaret Bakanlığına bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nun organizasyonu kapsamında ilimize gelen Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Vali Tuncay Sonel tarafından Valilik girişinde karşılanan Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Valilik makamına geçti.


Ziyarette, Ordu  üzerine Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda ile bir süre sohbet eden Vali Tuncay Sonel, “Karadeniz’imizin ve ülkemizin nadide şehirlerinden biri olan  Ordu’ya hoş geldiniz. Sizleri Ordu’da görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.Bu ziyaret ile Sayın Büyükelçimiz nezdinde iki toplum arasında güzel bir birliktelik olur” dedi.

“Ordu’muz deniziyle, yaylalarıyla, fındık bahçeleriyle,gölleriyle,yason burnu ve Boztepesi ve daha birçok güzellikleriyle ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir.” diyen Vali Tuncay Sonel, ”Sizleri Ordu’ya davet ediyoruz. sizlerin Ordu’muzun güzelliklerini görmelerini  istiyoruz. Ayrıca, hem turizm olarak, hem de yatırım amaçlı yapacakları her türlü girişimde yanlarında olduğumuzun da bilinmesini isterim. İlimize gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretin ve dostluğumuzun daim olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Hindistan ülke günü programı kapsamında Ordu’ya gelen ve Ordu’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, “Arzum, gelecekte yapılacak yatırımların Ordu’ya olması ve Ordu fındığının Hindistan’a ulaşmasıdır. Bu birlikteliğin, bu ortaklıkların gelişmesinde rol almak isterim” diyerek, yakın ilgisi misafirperverliğinden dolayı Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

Ziyarette, DEİK Türkiye Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez de yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum