İYİ Parti Ordu'da 4. Kuruluş Yıldönümünde Buluştu

İYİ Parti Ordu'da 4. Kuruluş Yıldönümünde Buluştu
Editör: Ordu Gazete
31 Ekim 2021 - 19:19
İYİ Parti’nin kuruluşunun 4. Yılında Ünye İlçe Teşkilatı düzenlediği kahvaltı programında bir araya geldi; yeni yaşını kutladı.
Yunus Emre Çay Bahçesinde düzenlenen kahvaltılı buluşma programında konuşan Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı; sözlerine Cumhuriyet’in 98. Yılını kutlayarak başladı. Başkan Çuhacı şöyle konuştu; “Artık büyüdük, çoğaldık. Birbirimizi tanıyalım, dertleşelim, halleşelim, mutluluklarımızı paylaşalım istedik ve bugün bir araya geldik. Vatan, bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir. Kendini tarihe vermek; tarih yazmak, tarih yaşatmaktır. Biz iyiler 25 Ekim 2017’de tarihe adımızı yazdık. 3 yılı bitirdik. Yeni yaşımız kutlu olsun. Başarılı nice güzel yıllar diliyorum. Bizi önce görmezden geldiler. Buradayız dedik. Bizi yok saymaya kalktılar, varız dedik. Konuşmamızı istemediler. Davacı gibi karşılarına dikildik.
Sorun ve sıkıntılar ülkesi olduk

Türkiye Cumhuriyeti bu iktidardan önce dünyada tarımda kendi kendine yeten yedi ülkeden biriydi. Ama bu dönemde karpuz ithal ettik, soğan ithal ettik. Çok ağrımıza gitti. Çok üzüldük. Tarım bitti, hayvancılık bitti. Ekonomimiz bitti. Hukuk sistemi adalet arıyor. Eğitim sistemimiz çöktü, sağlık sistemimiz çöktü, hayat çok pahalı, geçim zor vergiler ağır, gençlerimiz işsiz, umutsuz. Parlak beyinlerimiz yurt dışına göç ediyor. Parti devleti siyaseti yapılıyor. Hiçbir işte liyakat bilgi ve beceri aranmadığı için kurum ve kuruluşlar çöktü. Moral ve manevi değerlerimiz değersizleşti. Hırsızlık rüşvet yolsuzluk savurganlık önlenemez hal aldı.
İyi ki sayın Meral Akşener gibi örnek, azimli , çalışkan bir Genel Başkanımız var
Hedefimiz iktidar olmak, oylarımız % 20’leri aştı. Her yeni günle büyüyor, güçleniyoruz. İktidar olacağız. İyi’ler; iyileri iktidar yapmaya var mısınız? İyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme var mısınız? Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in başbakanlığına var mısınız? İnsan yenildiğinde değil, kaybettiğinde de değil, vazgeçtiğinde kaybeder. Cesurlar, iyiler vazgeçmek yok.”

Şentürk: Bizleri ve sizleri yok saydılar
İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, konuşmasına programa katılanları selamlayarak başladı ve şöyle devam etti;
 “Bilin ki ismimiz de iyi olduğu gibi niyetimiz de iyi, düşüncemiz de iyi, davranışımız da iyi ve halisanedir. Maksadımız karanlığa gömülmüş bu ülkeyi karanlıktan çekip çıkarıp makule ve refaha ulaştırmaktır. 4 yıl öncesinden yollara çıktık.  Dediler ki parti kuramazsınız, dediler ki kursanız bile yol yürüyemezsiniz. Dediler ki kısa sürede dağılırsınız. Ama Türk Milletinin sevdalıları kararlı idiler. Bizi şuursuz sandılar. Bizi idraksiz sandılar. Sizden gücü aldılar. Sizden kudreti aldılar. Ama kime hizmet ettiler? Bir avuç insana hizmet ettiler. Kime hizmet ettiler? Yandaşlarına hizmet ettiler. Kime hizmet ettiler? Bu ülkeye ihanet edenlere hizmet ettiler. Bizleri ve sizleri yok saydılar. Bu ülkenin kurucu değerlerini yok saydılar. Bu ülkenin varisi Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını yok saydılar.
İlk seçimde iktidardayız

Yapılacak ilk seçimde İyi Parti iktidara geliyor. İktidara geliyoruz bunu biliniz. En kısa sürede bu ülkeyi saplanmış olduğu bataktan çıkarıp alacağız. Yoksunluktan alacağız, dış politikadaki bitmişlikten tekrar uluslararası düzeyde ülkemizi güvene kavuşturacağız. Yolsuzluğu yok edeceğiz. Hırsızlığın önüne geçeceğiz. Bu memlekette çocuklarımız aç yatağa girmeyecek. Gençlerimiz yarın kaygısı taşımayacak. Ülkemizin ebed müddet olması noktasında hiçbir endişemiz kaygımız olmayacak. Güçlü kararlı bir liderimiz var. Çalışkan bir liderimiz var. Yarınlarda bu ülkenin geleceğini aydınlatacak ekipler, kadrolar hazır. Liyakatlı donanımlı kadrolarımızla geliyoruz.
Bizi kimse geri çeviremez
Asla ve asla davamızdan doğru olan yolumuzdan hiç kimse bizi geri çeviremez. Bundan emin olunuz. Siz bize yetki verdiğiniz zaman biz bu memlekete maliyet getiren bu memleketin malını çalan, bu memleketi yok eden daha doğrusu bu milletin milli hafızasını silmeye çalışan , tarihimizi yok etmeye çalışan , bayramlarımızı kutlamayan TC’leri indiren bu memlekette Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım diyen zihniyetten millet adına, ülke adına , ecdadımız adına mutlaka ve mutlaka hesap soracağız. Bu cesaretimiz ve yüreğimiz de inancımız vardır.”
Programa İl Başkanı Ekrem Şentürk, İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, ilçe yöneticileri, partililer, STK temsilcileri ve Ünye eski belediye başkanlarından İYİ Partiye yeni üye olan Ahmet Arpacıoğlu katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum