Maysan Mando'ya sürdürülebilir iş ödülü

Maysan Mando'ya sürdürülebilir iş ödülü
27 Kasım 2021 - 13:54

Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, ulusal ve uluslararası düzeyde elde ettiği ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

BURSA (İGFA) - Maysan Mando, çevre ve verimlilik öncelikli yaklaşımı ile Türkiye’nin en prestijli iş ödüllerinden biri olan ve değişime yön veren lider projelerin ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Maysan Mando, tamamen çevre dostu özelliğiyle Avrupa’da bir ilk niteliğinde olan “Selektif Krom Kaplama Prosesi” projesiyle başvurduğu yarışmada, “Sürdürülebilir İnovoasyon – Proses” kategorisinde ödül almanın gururunu yaşadı.

“Değişim Birlikte Mümkün” mottosuyla, online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Maysan Mando Genel Müdürü Tülay Hacıoğlu Şengül, ilk günden beri proaktif ve şeffaf bir yaklaşım ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmaya odaklandıklarını ifade ederek, “Türkiye’nin en prestijli iş ödüllerinden biri olan Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde ödül almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Sürdürülebilirlik yaklaşımını her alanda benimseyen bir şirketiz. Yaşam alanlarımızın korunması amacıyla, çevreye zarar verebilecek her türlü çalışmanın karşısında durarak, sürdürülebilir bir gelecek için çabalıyoruz. Bunun yansımalarından biri olarak, fabrikamızda devreye aldığımız ‘Selektif Krom Kaplama Prosesi’ ile tehlikeli katı atık, atık su ve emisyon gazı (VOC) çıkışının önlenmesini amaçladık" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum