Mebuse Tekay'ın öykü kitabı Annem Gibi Olamadım

Mebuse Tekay'ın öykü kitabı Annem Gibi Olamadım
Editör: Ordu Gazete
21 Nisan 2022 - 12:30
Yazar ve avukat Mebuse Tekay’ın okurları hem mutlu eden hem de hüzünlendiren öykülerinin buluştuğu Annem Gibi Olmadım adlı kitabı, Kafka Kitap logolu yeni tasarımıyla yeniden okurlarla buluşuyor. Mebuse Tekay öykücülüğünün benzersiz büyüsünü gözler önüne seren Annem Gibi Olmadım’da yer alan öyküler aşka, dostluğa, yaşam sevincine, hayal kırıklığına, kısacası hayatın ta kendisine dokunuyor.

Kafka Kitap, Mebuse Tekay’ın, yayımlandığı ilk dönemde büyük beğeni kazanan Annem Gibi Olmadım adlı öykü kitabını 20 yıl aradan sonra yeniden edebiyatseverlere sunuyor. 


Annem Gibi Olmadım, sıradan görünenlerin destansı varoluş hâllerini konu ediyor. Kadınlar, çocuklar, erkekler, başka ülkeler ve şehirler, şimdiye dek çoğuna başrol layık görülmemiş oyuncular gibi bu sayfalara yerleşip alabildiğine salınıyorlar. Kiminin anlatısı deli yel gibi esiyor, kimiyse en acı hisleri tarif ederken bile yanağınızı zarifçe okşuyor. Ama hep mağrur, hep yarını gözler hâlde…

Mebuse Tekay’ın toplam 16 öyküden oluşan Annem Gibi Olmadım adlı kitabı, Kafka Kitap logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 


MEBUSE TEKAY HAKKINDA

1954 Çarşamba doğumlu Tekay, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1975 yılında bitirdi. İşçilerin ve işçi sendikalarının avukatlığını yapıyor. Uzun yıllar sendikaların toplu sözleşme görüşmelerine ve işçi eğitimlerine katıldı. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde yazıları yayınlanan yazarın “Yeni Sendikal Politikalar”, “Kadınlar Çalışma Yaşamının Neresinde?”, “Üniversite Gençliği Ne İstiyor?” başlıklı incelemeleri, Annem Gibi Olmadım isimli bir öykü kitabı ve Batı Doğudan Başlar isimli bir gezi kitabı bulunuyor. Barış ve yurttaş haklarıyla ilgili pek çok sivil toplum kuruluşunda yer alan, bir aktivist olan Tekay, gezmeyi, farklı kültürleri tanımayı ve dalmayı seviyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum