Reklam
Reklam

Mesudiye'de grup yolları asfaltlanıyor

Mesudiye'de grup yolları asfaltlanıyor
07 Ekim 2021 - 21:33
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Mesudiye’nin grup yollarında hayalleri gerçeğe dönüştürdü. Darıcabaşı, Pınarlı ve Akpınar mahallelerini bir birine bağlayan yolda asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, konforlu ulaşım ile vatandaşın yüzünü güldürdü.

Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip ili olan Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile hayaller gerçeğe dönüşüyor. Zorlu coğrafyada çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların standardı yüksek, konforlu yollara kavuşmasını sağlıyor. Bu kapsamda Mesudiye ilçesinde çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların hayal olarak gördüğü Darıcabaşı, Akpınar ve Pınarlı mahalle yolunu asfalt ile buluşturdu.


MAHALLE SAKİNLERİ BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Darıcabaşı, Akpınar ve Pınarlı Mahallelerini bir birine bağlayan ve Karadeniz-Akdeniz Yolu’na ulaşımı kolaylaştıran güzergâhta yapılan çalışma mahalle sakinleri tarafından büyük sevinçle karşılandı.

KURBAN KESİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını tamamladığı ve hayallerin gerçeğe dönüştüğü asfalt çalışması dolayısıyla mahalle sakinleri tarafından kurban kesildi.

GENEL SEKRETER COŞKUN ALP: “ZORLU BİR COĞRAFYADA ÇOK İYİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Mesudiye Darıcabaşı’nda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, zorlu bir coğrafyada çok iyi çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Vatandaşların ulaşım sorununu çözmek için durmaksızın çalıştıklarını aktaran Genel Sekreter Alp, “Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun yapılması ve mesafenin kısalması ile bu yola bağlantı yolu yapım talepleri arttı. Darıcabaşı Mahallesi yolu da bunlardan bir tanesi. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla yolun Darıcabaşı etabındaki 5 km’lik kısmını asfalt ile buluşturduk. Bu alanlarda daha hızlı ve etkin bir çalışma yapmak amacıyla Gölköy ilçemize asfalt plenti kurduk. Bu sayede bu bölgelere daha fazla hizmet ediyoruz. Zorlu bir coğrafyada çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmaları çok iyi yürütüyoruz. Sayın Bakanımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kurulmasını sağladığı asfalt plentleri ile bu çalışmaları daha da artırıyoruz. Yapılan çalışmalarda Mesudiye Belediyemiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımız bize destek veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

MESUDİYE BELEDİYE BAŞKANI İSA GÜL: “HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Darıcabaşı’nda hayata geçirilen, Akpınar ve Pınarlı Mahallelerini de bir birine bağlayan yolda Büyükşehir Belediyesi tarafından hayallerin gerçeğe dönüştüğünü aktaran Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “Darıcabaşımızın yıllardır beklediği yol hizmetine kavuşmamızdan dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyoruz. Bu yol Darıcabaşı için hayaldi. Bu hayali hep beraber gerçekleştiriyoruz. İnşallah birlik beraberlik içerisine birçok çalışmayı daha hayata geçireceğiz. Bu bölgede çalışma yapmak gerçekten çok zor. Bu zor coğrafyada Büyükşehir Belediyemiz çok iyi işlere imza atıyor. İlçem adına mahalliler adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MUHTAR BİÇER’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmaları değerlendiren Mesudiye Darıcabaşı Muhtarı Sinan Biçer, asfalt çalışması ile mutlu olduklarını belirtti. Mahalle sakinlerinin yüzünün güldüğünü ifade eden Biçer, yaptığı çalışma dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkürlerini iletti.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Leman
    1 hafta önce
    Mesudiye ın umarım diger köylerde de olur. Umud ederım umutla yıllardır otobus beklıyoruz kazaya inmek içinyıllardır yeşilcenın belediye hızmetı var elektırıkler yıllardır sabah sekiz akşam 18 00 19 00 elektırıgımız yok çözüm bekliyoruz Mesudiye den yenıyol yolu tünel yıllardır devam yollar bitmedi biten tünellere aydınlatma istiyoruz karanlık cok mu zor takılması gerekli kazalar oluyor cok büyük bir hezayan olursamı yapılıcak önemle dıkkate alınması nı rica ediyoruz