Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Nuri Genç Hoca'yı binlerce seveni uğurladı

Nuri Genç Hoca'yı binlerce seveni uğurladı
25 Ocak 2021 - 15:29 - Güncelleme: 25 Ocak 2021 - 15:50
Yakalandığı Covid-19 sonrasında  tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybeden  Nuri Genç Hoca (91) son yolculuğuna uğurlandı.
 
Giresun Bulancak Sarayburnu Camii’nde  kılınan cenaze namazına Ordu ve Giresun’dan binlerce kişi katıldı. Cenaze namazını Giresun Müftü Yardımcısı olan oğlu Yusuf Genç’in kıldırdığı Nuri Genç Hoca’yı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ilçe belediye başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Mahmut Göl de yer aldı.
 
Cenaze namazından sonra Nuri Genç Hoca Piraziz Tepeköy’de toprağa verildi.
NURİ GENÇ KİMDİR?

1930 yılında Giresun'un Bulancak ilçesinde dünyaya gelen Nuri Genç, çocukluk yıllarında Kur'an eğitimi aldı. Medreselerde hafızlık eğitimini tamamladı, Arapça öğrendi. İlk görevine fahri resmi statüyle Samsun'un Terme ilçesinde Kur’an öğreticisi olarak başladı. Ardından Piraziz'in Güney köyü ve Bozat beldesinde görev aldı. Bu görevlerinin ardından Bulancak'a resmi Kur’an öğreticisi olarak atandı. Burada 32 yıl görev yaptıktan sonra emekli oldu.YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç