Ordu Afet İl Müdürlüğü kar ve soğuk için uyardı

Editör: Ordu Gazete
12 Ocak 2022 - 21:25
Ordu Afet İl Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, bu akşamdan itibaren Ordu’da kar yağışının beklendiği belirtilerek buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde halen devam eden yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönerek Ordu’da iç kesimlerde yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


 Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıyı hatırlatan Ordu Valiliği İl Afet ve acil Durum İl Müdürlüğü tarafından uyarı açıklaması yapıldı. AFAD Ordu tarafından yapılan uyarıda şöyle denildi;

 Kar yağışı gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kıyılarda kuvvetli rüzgar ve kuvvetli kar yağışına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı gerekli tedbirlerin alınarak hazırlıklı olunması, can ve mal kaybının önlenmesi için dikkatli olunması istendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum