Reklam
Reklam

Ordu Coronada ilk sırada

Ordu Coronada ilk sırada
23 Şubat 2021 - 08:05
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. En fazla vaka artışında geçtiğimiz hafta 3.sırada yer alan Ordu ilk sırada yer alırken, Ordu’yu Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize takip etti.

 Koca paylaşımında "Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız." ifadelerini kullandı.


 Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan il bazlı vaka sonuçlarında nüfus oranına göre maalesef birinci sıradayız. Bu verilere göre, 750 bin olan Ordu’nun nüfusuna göre haftalık vaka sayımız bin 730’un üzerine çıktı.

 Bu olumsuz tablo Ordu için daha sert tedbirlerin uygulanmasına vesile olabilir. Olası sert tedbirler, hem toplum sağlığımız hem de esnaflarımız açısından çok daha sıkıntılı hale gelebilir. Yani vaka artışları böyle devam ederse Bilim Kurulu üyeleri tarafından 15 günlük tam kapanma durumuyla karşı karşıya kalabiliriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum