Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Ordu'da sağlanan destek 24 Milyon TL'yi aştı

Ordu'da sağlanan destek 24 Milyon TL'yi aştı
23 Kasım 2020 - 09:30
Reklam

Ordu’da kırsal kalkınma alanında bu zamana kadar 92 yatırımcıya 24 milyon 109 bin TL destek verildiği açıklandı.
Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla desteklenen tarıma dayalı ekonomik yatırımlar ilimizde tarımsal sanayinin geliştirilmesine önemli katkılar sağladı.
Program kapsamında gerçekleştirilen tarıma dayalı ekonomik yatırım konularında bilgi veren Tarım ve Orman  İl Müdürü Kemal Yılmaz, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında bu güne kadar Ordu’da 85 yatırımcıya 21.845.000,00 TL.hibe desteği verildiğini, devam etmekte olan 7 adet projenin tamamlanmasıyla birlikte toplam 92 adet projeye 24.109.000,00 TL. hibe desteği ile 1152 kişiye istihdam imkanı sağlanmış olacağını bildirdi. 
İl Müdürü Yılmaz,program kapsamında Kumru ilçesinde yatırımı tamamlanan ve üretime başlayan Erçallar Tarım Ürünleri firmasına ait Fındık İşleme ve Paketleme Tesisini ziyaret etti. 
Yılmaz, tesis ile ilgili yaptığı açıklamada yatırımcının aldığı hibe desteği ile yaklaşık 2.900.000,00 TL. tutarında yatırımın gerçekleştirilerek Kumru ilçesine modern bir tesis kazandırıldığını, tesiste 15 kişinin istihdam edildiğini ve yılda 1.000 ton naturel fındığın işlenerek Kavrulmuş Fındık, Kıyılmış Fındık ve Fındık Füresi üretimi yapılacağını belirtti. 
Bu tür desteklerle özellikle ana ürünümüz fındık ile bölgemizdeki diğer tarım ürünlerinin katma değerli ürüne dönüştürülmesi ve istihdam noktasında önemli katkılar sağladığını belirten İl Müdürümüz, yeni Tebliğ çalışmalarının devam ettiğini ve Tebliğin yayınlanması ile birlikte bu tür projelere destek vermeye devam edeceklerini bildirdi.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç