Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ordu Doğa Koleji Türkiye şampiyonu çıkarttı

Ordu Doğa Koleji Türkiye şampiyonu çıkarttı
17 Temmuz 2020 - 17:06 - Güncelleme: 17 Temmuz 2020 - 17:52
Reklam
 
İTÜ Eta Vakfı Ordu Doğa Koleji Orta Öğretim Müdürü Ebru Şimşek , “Okulumuzdan bir öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1. Olmuştur.” Dedi.
Ordu’nun LGS’de 1. Çıkaran 42 il arasında yer almasından mutluluk duyduklarını ifade eden Şimşek  şu açıklamayı yaptı;
 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla 8. Sınıf öğrencilerimiz LGS maratonuna başlamıştı. İTÜ Eta Vakfı Ordu Doğa Koleji Ortaokul bölümü olarak güçlü online altyapımız ile LGS hazırlıklarına Doğam Evimde Uzaktan Eğitim Programıyla devam ettik.
Yıl boyunca bir bütün olarak odaklandığımız LGS hazırlık sürecinde sadece bireysel başarıda değil kitlesel başarıda da Ordu’da önemli bir yere sahip olduk. Bir Öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ders bazında da doğru ortalamasında %90’a yakın bir başarı yakalanmıştır. Ayrıca okulumuz Ordu ilimizin LGS’de birinci çıkaran 42 il arasında yer almasını sağlamıştır.
URFODU 16. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda Matematik alanında bir öğrencimiz Dünya Şampiyonu beş öğrencimiz de Altın Madalya alarak bizleri gururlandırmıştır. 
İTÜ Eta Vakfı Ordu Doğa Kampüsü güçlü eğitim kadrosu zengin materyalleri ve geliştirilmiş sistemiyle eğitimde öncü olmaya devam edecektir.
Tüm çalışkan arılarımızı kutluyoruz.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç