Reklam
Reklam
Reklam

Saadet Partisi Cemal Enginyurt'u mahkemeye veriyor

Saadet Partisi Cemal Enginyurt'u mahkemeye veriyor
04 Temmuz 2020 - 07:08

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP Ordu Milletvekili Cemal Engiyurt’tan şikayetçi oluyor. Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, Bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, Sivas-Madmak olaylarının sorumlusu olarak beyan ettiği, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Madımak katili” ifadesini kullandığını söyledi.

 Sivas olaylarında Genel Başkanları Karamollaoğlu’nun dahlinin olmadığını söyleyen Temiz, “Bu ülkenin tarihinde bir çok kanlı olayın tarafı olan zihniyetin mensubu olan bu zatın, genel başkanımıza yönelik hakaret ve iftiraları, aziz milletimizin nezdinde zerrece bir anlam ifade etmemektedir. Madımak olayları, aziz milletimizi derinden yaralayan kirli odakların organize ettiği, masum insanları katledildiği, Genel Başkanımız da dahil tüm ülke insanının lanetlediği bir olaydır. Bu olayların çıkışında, o dönem Sivas Belediye Başkanı olan sayın Genel Başkanımızın zerrece bir dahlinin olmadığı, hatta olayların engellenmesi için elinden gelen her türlü gayreti gösterdiği, yazılı ve görsel medyada yer aldığı gibi yargılama konusu davaların neticesinde verilen beraat kararları ile sabitken, olayları engellemekle görevli içişleri bakanlığı, dönemin Sivas valisi, Sivas emniyet müdürü gibi yetkililer dururken sayın Genel Başkanımıza yönelik iftira ve hakaretlerde bulunulması açık bir alçaklık ve şeref yoksunluğudur.” dedi.

Genel Başkan Karamollaoğlu’nun avukatlarının Enginyurt hakkında yasal süreç başlattığını söyleyen Temiz, “Sivas olaylarının meydana geldiği gün iktidarda bulunan DYP-SHP hükümetinin destekçisi Milliyetçi Hareket Partisidir. Partisinin destek verdiği iktidarın suçunu örtmek için sayın genel başkanımıza saldırıyor olması, bu zatın içine düştüğü çukuru göstermeye yeterlidir.  Söz konusu haber genel merkez hukuk müşavirliğine iletilmiş olup, sayın Genel Başkanımızın avukatları tarafından, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında yasal süreç başlatılacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum