Reklam
Reklam
Reklam

Torun: Beşli çeteye verene kadar KOBİ'ler finanse edilsin

Torun: Beşli çeteye verene kadar KOBİ'ler finanse edilsin
22 Ekim 2020 - 16:49
Reklam

Seyit Torun; “Beşli Çeteye Verene Kadar KOBİ’ler Finanse Edilsin!”

Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilde Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) salgın döneminde karşı karşıya kaldığı sorunlara yönelik çalışma başlattı.
Milletvekili Seyit Torun, yaptığı ziyaretler sonucunda yaşanılan sıkıntıya dikkat çekip, “Maddi desteği mutlaka yandaşlara, beşli çeteye verene kadar KOBİ’ler finanse edilsin, bu sektör canlandırılsın.” Diyerek, hükümete gönderme yaptı.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla KOBİ’lerin salgın sürecinde karşılaştığı sorunlara ilişkin harekete geçen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Seyit Torun, bugün Ünye’de faaliyet gösteren çok sayıda işletmeleri ve hal esnaflarını ziyaret etti.
Ziyaretleri sonrası düşüncelerini sorduğumuz Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi.

- Yaşanılanı Yaşayandan Öğrenmek İstedik.
“Bu Korona sürecinde alınan tedbirler yeterli mi? Gerekli destekler yapıldı mı, beklentiler ne bunları değerlendiriyoruz.
Gözlemlerimizi Ekonomik Destekler Kurulumuzda işleyerek, değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Bunun sonucunda çıkan sonucu bugünkü ülkeyi yönetenlere hem bunun raporunu ileteceğiz hem de bununla ilgili çözümlerimizi ortaya koyacağız.
Kısacası, yaşanılanı yaşayandan almazsak ki masa başında olacak işler değil bu işler.

- Türkiye’de şu anda ciddi bir yönetimsizlik var
Türkiye’de şu anda ciddi bir yönetimsizlik var ve bu süreçle ilgili ciddi olumsuzluklar var. Bizde, ana muhalefet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Ama bu sürecin bitmesi için de halkın gündemine giren, sorunları üreten değil de, çözen bir iktidarı mutlaka getirmek zorundayız.

-En Büyük Sorun, Hükümet Kaynak Vermiyor
Bugün en büyük sorun ise; Ülkeyi yönetenler “sokağa çıkmayın, işinizi kapatın” diyor ama kaynak vermiyor. Bu insanlar ayakta nasıl kalacak?
Faizli para veriyor ama işveren iş yapamadığı için yarın bu borçları vergileri nasıl ödeyecek? Borçları erteliyorlar, vadesi geldiğinde yarın bu borçlar nasıl ödenecek?

- Beşli Çeteye Verene Kadar KOBİ’ler Finanse Edilsin
Yani biz diyoruz ki, şu dönemde hiç değilse KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) ayakta kalması lazım. Ekonominin gerçek dinamikleri onlar. Onları eğer kapatmaya mecbur bırakırsak tahribatları ağır olur. Mutlaka yandaşlara verene kadar, beşli çeteye verene kadar KOBİ’ler finanse edilsin, bu sektör canlandırılsın.” Şeklinde konuştu.
Haber / Meral KORKMAZ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum