Türe, kendi geliştirdiği tekniklerle en zor beyin ameliyatlarını gerçekleştiriyor

Türe, kendi geliştirdiği tekniklerle en zor beyin ameliyatlarını gerçekleştiriyor
16 Ağustos 2021 - 21:42
Ordulu bilim insanı Beyin ve Sinir Cerrahisi Prof. Dr. Uğur Türe’nin başarısı dünyaya "kapak" oldu
"Dünya Beyin Cerrahisi Dernekleri Federasyonu" Onursal Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe ve ekibinin gerçekleştirdiği başarılı beyin ameliyatları serisi ve sonuçları, beyin cerrahisi alanının dünyadaki en prestijli yayınlarından "Journal of Neursosurgery" dergisinin Ağustos 2021 sayısında kapak konusu olarak yer aldı.
Türe’nin görev yaptığı Yeditepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, derginin kapağından duyurulan "Talamik Lezyonların Mikronörocerrahi ile Çıkarılması" başlıklı makalede Türe'nin, beynin ulaşılması en zor bölgelerinden biri olan "Talamus" ameliyatları için geliştirdiği özel teknikleri kullanarak, ekibiyle birlikte yaptığı ameliyatların sonuçlarına yer verildi.

En son geliştirilen teknolojik olanakların ve Dr. Türe'nin bizzat geliştirdiği ameliyat tekniklerinin başarısı, tüm dünyada geniş yankı buldu.
Türe'nin beyin cerrahisi alanında rehber niteliği taşıyan bu çalışması, bilimsel anlamda gelinen son noktayı göstermesi ve hastalara umut olması açılarından da büyük önem taşıyor.
    

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum