Reklam
Reklam

Ulubey Kaymakamı Soner Divli görevine başladı

Ulubey Kaymakamı Soner Divli görevine başladı
15 Eylül 2021 - 05:52
Tunceli Valiliği Kaymakam Adayı iken Ordu Ulubey Kaymakamlığı görevine atanan Soner Divli görevine başladı.
Kaymakam Divli ,İlköğretim Haftası nedeniyle Şehit Erkut Tufan İlkokulu’nda düzenlenen  etkinliğe katıldı.

SONER DİVLİ KİMDİR?

13 Ocak 1988 tarihinde İzmit’de doğan ve İlk ve orta öğrenimini Gölcük’te yapan Soner Divli “Türkiye’de Mülki İdare Sistemi” lisans bitirme teziyle Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 2011 yılında mezun oldu.


İkinci lisansı Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü 2015 yılında, Adalet Ön Lisans programını 2018 yılında tamamladı ve aynı yıl Üniversitenin Sosyoloji Bölümünde de üçüncü lisansına başladı. Ayrıca Marmara Üniversitesi İktisat Politikası ve Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi yüksek lisanslarının tez dönemlerinde öğrenimini sürdürmektedir.
Mesleki kariyerine 2017 yılında Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 13 Mart 2019 tarihinde Tunceli Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak görevine başladı.
İl Merkez Stajı sonrasında sırasıyla Çanakkale/Ezine ve Samsun/Terme ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı. Rize-Çamlıhemşin ve Kırklareli/Pınarhisar, Aksaray/ Sultanhanı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Bekâr olan Soner Divli, İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum