Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Vali Sonel Demir Ali'nin hesabına 252 Bin TL'yi nakit yatırdı

Vali Sonel Demir Ali'nin hesabına 252 Bin TL'yi nakit yatırdı
23 Kasım 2020 - 17:26
Reklam

Demir Ali için düzenlenen yardım kampanyasında 252 bin lira bağışlayacağını vat eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, bu sabah ilk iş sözünü yerine getirdi. Vali Sonel’e teşekkür eden anne ve babası, “90’ıncı balonumuzu bizzat uçurdu. Valimizden Allah Razı Olsun” dediler.

Cuma gecesi TV 52 ekranlarında SMA Tip1 hastası Demir Ali Bayraktar için Orduluların ve Ordu’nun seferber olduğu bir yardım kampanyası düzenlendi. Yardım kampanyasında toplumun her kesimi katılarak gönlünden kopan, bütçesine göre bağışta bulundu.
 
18 aylık Demir Ali’nin sağlığına kavuşması Ordu Valisi Tuncay Sonel’de programa telefonla bağlanarak 252 bin TL bağışta bulunacağını açıklamıştı. Daha önce de bir maaşını bağışlayan Vali Sonel, Pazartesi sabah ilk olarak 252 bin lirayı, Demir Ali’nin sağlığına kavuşması için açılan hesaba yatırdı.
 
90. BALONU VALİ SONEL UÇURDU
Vali Tuncay Sonel’e teşekkür eden anne Ezgi ve baba İbrahim Bayraktar, “Ordu Valimiz güzel yüreği ile kampanyanın en başından beri maddi manevi yanımızda oldu. Geçen kermesimizde bir maaşını bağışlamıştı bağış gecemizde de 252.000 TL söz vermişti, taahhüdünü ilk iş gününde yerine getirdi. 90ıncı balonumuzu bizzat uçurdu. Tüm Ordu’nun gönlünü okuyan, 5 TL’lerle bugüne gelen kampanyadaki çabayı görüp yükümüzü hafifleten Valimizden Allah Razı Olsun.” dediler.
 
HALEN 208 BİN EURO EKSİK VAR
Öte yandan Demir Ali’nin sağlığına kavuşması için 2 milyon 100 Euro gerekirken, şuana 1 milyon 891 bin 270 Euro toplanabildi. Halen 208 bin 730 dolara ihtiyacı olan Demir Ali geri para toplandığı anda hemen Amerika’ya gidecek sağlığına kavuşması için gereken tedaviyi görecek. Şimdi aile, diğer söz verilen bağışların hesaba yatmasını ve eksik olan paranın toplanıp bir an önce çocuklarının sağlığına kavuşmasını bekliyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç