Reklamı Geç
Reklam

Vali Tuncay Sonel yüzlerce gencin geleceğini kurtardı

Vali Tuncay Sonel yüzlerce gencin geleceğini kurtardı
06 Eylül 2020 - 11:42

Ordu’da bu sabah meydana gelen trafik kazası nedeniyle yüzlerce aday KPS sınavına girememe tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Devreye Vali Tuncay Sonel’in girmesiyle birlikte adaylar da sınava girdi.

KPS sınavı Ordu’da Altınordu Merkezde yapılıyordu. Sınava Ünye, Akkuş, Fatsa, Çamaş, Çaybaşı, Kabataş, Çatalpınar ve Aybastı’dan katılan adaylar Nefise Akçelik Tüneli’nde meydana gelen kaza nedeniyle yolda kaldı. Yol uzun süre trafiğe açılamadı. Aylardır sınava hazırlanan yüzlerce aday sınava yetişememenin endişesini yaşamaya başladı.

Devreye Vali Girdi

Trafik kazası sonrası yolun kapanması ve adayların sınava yetişemeyecek olmasını haber alan Vali Tuncay Sonel önce ÖSYM yetkilileriyle görüşüp bu adayların sınava girişi için esneklik istedi.

Trafik ekiplerine talimat verip sınav yapılan salonların yollarında trafik akışının hızla akışını sağlayan Vali Sonel  kendisi de sınav salonlarına gitti. Burada sınava geç kalan adayların içeri girmesi için girişimlerini sürdürdü. Yüzlerce aday Vali Sonel sayesinde sınava girmiş oldu.

YORUMLAR

  • 3 Yorum

Reklamı Geç