Reklam

Valilik İkranur'la ilgili açıklama yaptı

Valilik İkranur'la ilgili açıklama yaptı
30 Haziran 2020 - 20:45
Reklam

Giresun Bullancak'da cansız bedeni dere yatağında bulunan bulunan küçük  İkranur'la ilgili Giresun Valiliği açıklama yaptı;
Bulancak 
İlçesi İcilli köyünde 27 Haziran 2020 günü saat:21.00 sıralarında İkra Nur TİRSİ (2013 d.lu) isimli kız çocuğunun kayıp olduğu, ailesi tarafından Giresun İl J.K.lığı 156 Jandarma imdat hattına bildirilmiştir.

27 Haziran 2020 günü saat 21.20 sıralarında, olay yerine ulaşılmış olup, (2) Jandarma Asayiş Timi ve köylülerin yardımıyla evin yakın çevresinden itibaren arama çalışmalarına başlanılmıştır.

27 Haziran 2020 günü saat 23.00 sıralarında çocuğun gitmiş olduğu ve gidebileceği bölgelerde iz takip köpek unsuru, 6 Asayiş Timi, AFAD ekibi ve AKUT ekipleri olmak üzere toplam kırk (40) personel ile birlikte arama çalışmalarına gün aydınlanıncaya kadar devam edilmiştir.

28 Haziran 2020 günü daha geniş alanda arama yapmak amacıyla takviye olarak 6 JÖH Timi, 6 Asayiş Timi, AFAD (Giresun-Samsun-Trabzon), AKUT (Giresun-Trabzon ekibi), UMKE, iz takip köpek timleri, kadavra köpek unsuru ve droneler olmak üzere yüz elli (150) personel ve şahsın yakın akrabaları ile vatandaşlarında destek vermesiyle çocuğun görüldüğü son nokta esas alınarak arama ve kontrol faaliyetlerine aralıksız devam edilmiş ancak herhangi bir sonuç elde edilememiştir.

29 Haziran 2020 günü saat 06.00’dan itibaren tekrar arama faaliyetine 6 JÖH Timi, 6 Asayiş Timi, AFAD (Giresun-Samsun-Trabzon), AKUT (Giresun-Trabzon ekibi), UMKE, 112 Acil, Ordu ve Bulancak İtfaiyesi, iz takip köpek timleri, kadavra köpek unsuru ve droneler olmak üzere yüz yetmiş (170) personel ve şahsın yakın akrabaları ile vatandaşlarında destek vermesiyle arama ve kontrol faaliyetlerine aralıksız devam edilmiş ancak herhangi bir sonuç elde edilememiştir.

29 Haziran 2020 gününe kadar kayıp çocuğun bulunabileceği değerlendirilen 374 hektarlık alanda yapılan arama faaliyetlerinin sonuç vermemesi üzerine soruşturmayı yürüten Bulancak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla kayıp çocuk İkra Nur TİRSİ’nin yakın aile bireylerinin ifadesine başvurulmuş, alınan ifadeler sonucu çocuğun bulunabileceği değerlendirilen bazı adreslerde arama faaliyeti icra edilmiştir. Yapılan arama faaliyetlerinde kayıp çocuk ile ilgili herhangi bir belge ve bilgi bulunamamıştır.

30 Haziran 2020 günü; 6 JÖH Timi, 6 Asayiş Timi, AFAD (Giresun-Samsun-Trabzon), AKUT (Giresun-Trabzon ekibi), UMKE, 112 Acil, Ordu ve Bulancak İtfaiyesi, iz takip köpek timi, kadavra köpek unsuru ve droneler olmak üzere yüz yetmiş (170) personel ve şahsın yakın akrabaları ile vatandaşlarında destek vermesiyle aralıksız devam etmiştir.

27 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında çocuğun görüldüğü son nokta esas alınarak, gitmiş olduğu veya gidebileceği değerlendirilen bölgelerde yakından uzağa doğru 6 JÖH Timi, 6 Asayiş Timi, AFAD, AKUT (Giresun-Trabzon), 3 İz Takip Köpek Timi, 1 Kadavra Köpek Unsuru, UMKE, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Bulancak Belediyesi İtfaiye ekipleri, Samsun ve Trabzon AFAD ekipleri olmak üzere 190 personel ve şahsın yakın akrabaları ile vatandaşlarında destek vermesiyle 30 Haziran 2020 günü Saat 14.00’a kadar arama faaliyeti icra edilmiştir.

Kayıp çocuk İkra Nur TİRSİ; 30 Haziran 2020 günü saat 14.00 sıralarında, evinin kuş bakışı yaklaşık 1 km (7-8 km) uzaklığında bulunan Bulancak ilçesi Ahmetli Köyü Yenimahalle mevkiinde Bostanlı Deresi ile Adaçay Deresinin birleştiği yerde JÖH Timleri ile Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Sualtı Arama Kurtarma ekiplerinin yapmış olduğu arama faaliyetlerinde ölü olarak bulunmuştur.

Olay ile ilgili olarak Bulancak Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmış olup ölüm sebebi Adli Tıp Kurumunca yapılacak otopsi sonucu tespit edilecektir.

Bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması temennisiyle minik kızımıza Allah’tan rahmet, acılı aileye sabır ve başsağlığı dileriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


YORUMLAR

  • 0 Yorum