DEMEKKİ, OLUYORMUŞ!
Reklam
  • Reklam
Feridun ALTUNTAŞ

Feridun ALTUNTAŞ

DEMEKKİ, OLUYORMUŞ!

14 Temmuz 2017 - 09:18

Yıllardır dört gözle beklediğimiz hizmetlerin hayata geçirilmesi ne kadar güzel birşey.
Hizmetler yapılınca ve gözle görülünce  insanın hoşuna gitmiyor değil. Demek ki, “İstenilince oluyormuş” diyesi geliyor insanın içinden.. Birkaç haftadır eleştirdiğim altı delik çöp kutuları değiştirilmiş.
     Çöpü olan vatandaş haliyle çöpünü çöp kutusuna atıyor.  Etrafı tertemiz.
       Ne kadar güzel bir gelişme.. Yaptığım eleştiriler beni üzmedi diyemem.

    Zabıtalara bir haller olmuş. Herkes görev bilincinin aşkıyla vazifesini yapıyor. Seyyar satıcılarla hoşgörülü ve samimi konuşmalar yapıyorlar. Satıcı, uygun olmayan bir yerde sergi açmışsa; uygun olan yere kadar  ürünlerini taşıyor, yardımcı oluyorlar.  Aman Allahım gözlerime inanamıyorum. Uluorta dörtlüleri yakarak park etmiş araçları görmek ne mümkün! Hemen zabıta geliyor ve saygılı bir şekilde araç sahibine yaptığının hoş bir hareket olmadığını, trafiği aksattığını söylüyor,  ikaz ediyor. Bu durum karşısında şoför hemen dörtlüleri kapatıp, aracını trafiği aksatmayan bir yere  çekiyor. Özellikle yolun ortasında yolcu indirmek için aniden duran minübüs şoförlerinin bu olumsuzluktan vazgeçmesi çok güzel bir gelişme. Hem kendileri için hem de yolcu için. Yolcular artık minibüs duraklarında bekliyorlar. Haliyle gidecekleri istikametteki minibüse durakta inip biniyorlar. Yolun ortasında duran minibüslerden inen yolcu görmeyince hayli keyif aldım. İşte budur dedim.
    Eskiden şehir merkezine girişte sinyalizasyonlarda yeşil ışık bile yansa park halinde duran araçlar görüyorduk. Şimdi hepsi kurallara uyuyor. Kırmızı dadurup yeşil de geçiyorlar. Bu düzeni sağlayanlar,  her kimse onları da kutluyorum.
    Diğer önemli bir husus şehir merkezine yeni dökülen asfalt,  bozulmuş nizami bir şekilde  yeniden dökülmüş. Eskiden yağmur suları başka bir yerde, menfezler başka bir yerde idi. Haliyle araçlar da su sıçrattığı için yaya yolunda yüreyen vatandaşlar ıslanıyordu. Şimdi her şey yerli yerine oturmuş. Araçlar rahat, yayalar rahat bir şekilde gidip geliyorlar.
    Yol yapımı çalışmalarından dolayı canından bezmiş mahalle sakinleri yapılan yeni yollardan dolayı rahat bir nefes almış. Eskiden çamaşırını balkona asamayan ev hanımları artık rahat rahat balkona çıkıp şehrin güzelliğini seyrederken, bir yandan da çamaşırrını asıp kurutuyorlar.
    Karayolları mahalle sakinlerinin şikayetlerini dikkate almış.  Dolunay kavşağına haddinden fazla uyarıcı ikaz lambaları koymasının yanı sıra  yayaların rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamak için sinyalizasyon lambaları koymuş. Artık araçlar kırmızı ışıkta duruyor, yayalar da yeşil ışık yanınca karşıya geçiyorlar.
    Sahildeki Eyvanlar cezaevi görüntüsünden çıkmış. Demir korkuluklar sökülmüş, çay ocakları işler hale gelmiş. Sıcaktan bunalıp sahile çıkan vatandaşlar, banklarda ve Eyvanlarda oturup dinlenirken, soğuk ve sıcak içeceklerini keyifle ve afiyetle içiyorlar.
    İnsan hemşehrilerini böyle mutlu ve huzurlu görünce gerçekten büyük keyif alıyor.
    Bu mutluluğu yaşatanlara da bir o kadar teşekkür ediyor.
    Fatsalı hemşehrilerimize ve Fatsa’da yaşayanlara böylesine güzel hizmeti sunan ve keyif yaşatan tüm yetkililere hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum.
    İyi ki, varsınız... Var olun..
    Demek ki, istenilince oluyormuş...
    Sıcak yaz günlerinde hanıma bana fazla yemek yedirme diyorum;  ama nafile...
    Akşam yemeği yine fazla kaçırmışız iyi mi?
    Sağlıcakla kalın...

Son Yazılar