Haberler Anasayfa

Orduhaber, Ordu haber, Ordugazete, Ordu Gazetesi, Ordu, Gazete, Haberler,Ordu flash,Ordu olay, Orduspor, haberordu, sondakika orduhaberleri,Boztepe, ordu vefatları, orduajans, Ordu'dan yerel haberler, Ordu'da bugün,Ordu gazeteleri,haber ordu,

AKP’DE İLÇE ADAYLARI ŞEKİLLENİYOR

03 Aralık 2013 Salı - 6543 okunma

AKP’DE İLÇE ADAYLARI ŞEKİLLENİYOR

 AK Parti’de İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz’ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasından sonra ilçe belediye başkanları konusunda dengeler birden değişti. Daha önce esemesi bile okunmayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu birden günün yıldızı oldu.

AK parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklanmadan önce Ordu İl Teşkilatının İlçelerle ilgili genel kanattan oluşan bir raporu Genel Merkeze sunduğu ortaya çıktı. Genel Merkeze gönderilen raporda ilçelere göre aday adayı sayısının 3 ve 2’ye indirildiği belirtildi.

Büyükşehir Adayı Enver Yılmaz’ın  Genel Merkeze gönderilen listeyi iptal ettiği yeni bir liste hazırlığı yaptığı kaydedildi.

İlçe adaylarının genel durumunu görüşmek üzere Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Milletvekilleri İhsan Şenel, Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal ile birlikte İl Başkanı Hüseyin Akyol, Eski Milletvekilleri Eyüp Fatsa ile Ayhan Yılmaz’da katıldı.Davetli olmasına rağmen Milletvekili İdris Naim Şahin toplantıya gelmedi.

Ankara’dan sızan bilgilere göre, Perşembe, Kabadüz, Ulubey, Gölköy, Korgan, Aybastı ilçelerinde mevcut adayların yerine yeni aday konulması gündeme geldi.

Ünye’de İlçe Teşkilatı ve Milletvekilleri İdris Naim Şahin ve Mustafa Hamarat ile problem yaşadığı için adaylık başvurusu yapmayan Ahmet Arpacıoğlu ile yola devam edilmesi görüşü ağır bastı.

Problemin yaşandığı ve adaylar arasında birliğin sağlanamadığı Kabadüz ve Gölköy İlçelerine ise yeni aday düşünülüyor. Ulubey için de mevcut adayların dışında bir ismin olabileceği konuşuluyor.

Altınordu için de aday sayısının ikiye indirildiği haberleri geliyor.

Cumartesi günü Ordu’ya gelecek olan Büyükşehir Adayı Enver Yılmaz’ın Ordu’ya gelirken ilçe adaylarının büyük bir bölümünü belirleyeceği ifade ediliyor.

YORUM EKLE

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.
Tamam

İşleminiz yapılıyor.

Yorumunuz Kaydedilmiştir. Editör onayından sonra yayınlanacaktır.

YORUMLAR (0)

Diğer Haberler