Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Büyükşehir'e saldırmak moda oldu!

Büyükşehir'e saldırmak moda oldu!
07 Temmuz 2020 - 14:22
Reklam
Altınordu ilçesinde 3 bloklu 280 daireli ve kumsalın üzerinde inşa edilen Belde Evler’in yıkılmasının ardından ‘kuruyan ağaç’ üzerinden Ordu Büyükşehir Belediyesine saldıran kesimler, bu kez Ulaştırma Bakanlığı’nın bilgisi ve izni dahilinde inşa edilen yol kenarındaki fındık satış büfelerini hedef aldı. Gelecek hafta ihaleleri yapılacak ve yıkılmayacak olan büfeler, Ordu’nun fındık başta olmak üzere yöreye özgü organik ürünlerin satış ve pazarlanmasını sağlayacak.
Son dönemde tarım, hayvancılık ve gıda sektöründeki faaliyetlerini geliştiren, uygulama ve icraatları zaman zaman diğer Belediyelere örnek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede üretimi yapılan başta fındık olmak üzere yöresel ürünlerin satışının ve tanıtımının yapılması amacıyla yol kenarlarına satış büfeleri inşa etti.
280 DAİREYİ BIRAKTILAR BÜFEYE SALDIRIYORLAR
Gülyalı, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde olmak üzere toplamda 4 yerde kurulan büfeler yol kenarlarında bulunan boş sahalara inşa edildi.
Karayolları yönetmeliklerine göre yol kenarlarına ahşap olarak inşa edilen büfelerde fındık başta olmak üzere erişte, tereyağı, bal, Akkuş fasulyesi, yumurta; reçel, marmelat, turşu ve sirke çeşitleri gibi yöresel ürünlerin pazarlanmasını sağlanacak. Aynı zamanda Ordu’ya özgü yöresel yiyecekler olan galdirik, sakarca ve melocan gibi yöresel otları da bu büfelerde mevsiminde satarak üretici ve tüketiciyi ürünlerle aracısız buluşturacak.
Kirazlimanı mevkiinde kumsalın üzerinde 3 blok 280 daire inşa etmekten çekinmeyen, mahkeme kararıyla yıkıldıktan sonra çevreci görüntüsüne bürünen ve kuruyan bir ağacı bahane ederek Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne saldıran kesimler, şimdi büfeleri gündeme getirdi. 
TÜM KARAYOLU KENARINDA ÖRNEKLERİ VAR
Başta Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde inşa edilen ve önümüzdeki hafta ihaleleri yapılacak olan büfelerin tipik örnekleri Türkiye’nin tüm karayolları ağında bulunuyor.
BETONARME DEĞİL AHŞAP
Çorum’da karayolları kenarında betonarme olarak inşa edilen leblebi satış büfeleri, Bolu’da et satış büfeleri, Samsun Terme’de pirinç satış büfelerinin yanısıra yol kenarlarındaki buna benzer tüm satış alanlarına gözlerini faltaşı gibi kapatan kesimlerin Ordu’da inşa edilen ‘ahşap’ satış büfelerini dillerine dolaması oldukça gülünç karşılandı.
Turizmin gelişmesi ve tarım ürünlerinin tanıtımını kapsayan bu çalışmaya karşı çıkan kesimler, kumsal üzerinde inşa edilen binalarının geri dönülmez bir şekilde yıkıldığını anlamaları bekleniyor.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer yaz
    10 ay önce
    Bu binaların yıkımı her, babayiğidin harcı deyil, anomen otel bir ucube gibi güzel ordumuzun tam da girişinde yolu tünel gibi kapladı, zamanın eyefendileri öyle uygun gördüler, şimdi ise olumlu bir şey yapılıyor, laf olsun diye yaygaraya ne gerek var, turistik yerlerde yöresel ürünler güzel standarda satışa sunulur.Yapu***ları sırf kötüleme gayretiyle bir yere varılamaz, ancak Ordumuzun gelişmesini ve ülkemizde gözönünde bulunmasını engelleme çabası olur.Yapanların düşünenlerin ellerine yüreklerine sağlık,ayrıca bu gibi işlere el atmak için mangal gibi de yürek ister,bu da fazlasıyla var güzel Ordumuza bir çivi de siz çakın ayaklarınız öpülsün,bağcı dövmek alışkanlığını bırakın, boşuna debelenmeyin

Reklamı Geç