Reklam
Reklam

Hacı Zekiye Karamolla Anaokulu'nun temeli atıldı

Hacı Zekiye Karamolla Anaokulu'nun temeli atıldı
25 Eylül 2021 - 16:42
Vali Tuncay Sonel’in, Ordu’nun eğitim alanındaki derslik ihtiyacının giderilmesi amacıyla başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında Fatsa İlçesinde yapılacak 8 derslikli Anaokulunun temeli atıldı.

Fatsa İlçesinde gerçekleştirilen temel atma törenine, Vali Tuncay Sonel, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çubukoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Anaokulunun yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla, Ömer Karamolla, babaları Necati Karamolla, iş insanı Turan Sürücü, ailesi ve öğrenciler katıldı. 


Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla tarafından anneleri Hacı Zekiye Karamolla adına yaptırılacak 8 derslikli Anaokulunun temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, hayırsever Karamolla ailesine teşekkür ederek, yapılacak olan anaokulunun hayırlı olmasını diledi.

Anaokulunun, eğitim için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Vali Tuncay Sonel, bir yıl öncesinde 66 okulun deprem riski kararı olduğunu ve bu okulları yıktıklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Edoğan’ın himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın destekleri, hayırseverlerimizin katkılarıyla Ordu’da son bir yıl içerisinde 41 okul binasının kazandırıldığını, bunlardan bazılarının yapımının tamamlanarak eğitim-öğretime açıldığını, bazılarının yapımının devam ettiğini, bazılarının da yapımına yakın bir vakitte başlanacağını dile getirdi.

Ordu’da, devlet varandaş destekli yapılan okulların bitmesiyle  toplamda 532 derslik yapılacağını belirten Vali Sonel, 46 okulun da Milli Eğitim Bakanlığımızın destekleri ile güçlendirmesinin yapıldığını sözlerine ekledi.

Fatsa Belediye Başkanı Ethem Kibar konuşmasında, Fatsa’ya 4 yeni okulun daha kazandırılacağını ifade ederek, eğitime yapılan yatırımın son derece önemli olduğunun altını çizdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise Ordu’da yapılan eğitim yatırımlarına değinerek, geleneksel eğitim yöntemlerinin yan ısıra, çocukların 21. yüzyıl becerileri ile donatıldığını söyledi.

Yapılan yatırımlar ile Fatsa’da tüm okullarda tekli eğitime geçildiğinin altını çizen Vargeloğlu, “İnşallah burada memleketimizin geleceğinde güzel roller alan nesiller yetişecek” dedi.

Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla  ise yaptığı konuşmada, Annesi Hacı Zekiye Karamolla’nın adını taşıyacak olan anaokulunun hayırlı olmasını diledi.

Karamolla konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “Bu okulun ülkemiz ve Fatsa’mız için hayırlı olmasını diliyorum.” 

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Hamza Bayram’ın dua etmesiyle devam eden temel atma programda, Vali Tuncay Sonel  ve hayırsever iş insanları Yılmaz Karamolla, eşi Ayşegül Karamolla, baba  Necati Karamolla ile birlikte butona basarak, 8 derslikli Anaokulunun temeline beton dökümünü gerçekleştirdi. 
 
Vali Tuncay Sonel, temel atma töreninin ardından, Fatsa’nın Ayazlı Mahallesinde bulunan 24 derslikli Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmen, öğrenci ve velilere başarılı ve sağlıklı bir öğrenim yılı geçirmelerini diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum