Reklam

Mirza Bebeğe Yardım Edelim

Mirza Bebeğe Yardım Edelim
16 Temmuz 2021 - 12:09
Reklam
Yardım yapmanın her Müslüman için bir görev olduğunu hatırlatan Ordu Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, “Bu mübarek günlerde candan cana gidecek sadakalarımızla Mirza bebeğin kurtuluşuna da katkı sunalım” dedi.
Ordu Olay’a bir açıklama yapan Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, yardım yapmanın sadece yüreği yananlara değil, yardım edenlerin yüreklerine de iyi geleceğini belirterek, “Bu mübarek günlerde candan cana gidecek sadakalarımızla Mirza bebeğin kurtuluşuna da katkı sunalım” dedi.
İl Müftüsü Çiçek’in açıklaması şöyle: “Kerim Kitapta Rahman olan Rabbimiz; ‘Ey insanlar, sizi birbiriniz için imtihan aracı kıldık’ buyurur. (Furkan 25/20) Öyle ya! Yalnızca başkaları için imtihan sandıklarımız, aslında imtihanlarıyla bizim sınavımızdır. Biz de onların ellerinden tutmakla deneniyoruzdur belki.
Bir insanın değeri Rabbimiz katında bütün insanlığa eş değerdir. Gelin küçücük bir cana can katarak kendi insanlığımızın kurtuluşunu sağlayalım. (Maide 5/32)
Hz. Peygamber’in ‘Hastalığı indiren, tedavisini de indirmiştir.’ (Buhari, Tıp, 1) O halde tedaviye koşun. (Ebû Dâvud, Tıp, 11) emirlerini, canımız için düşündüğümüz kadar cananımız için de, kendi yavrumuz için düşündüğümüz kadar her ananın ciğer-paresi için de düşünelim.
Sınandığımızda ya da sınananlarla sınandığımızda, fiili dualarımızla Rabbimizi razı, kullarını mutlu etmenin yollarını arayalım. Bayram yaklaşıyor, kurban da Allah’a yaklaşmak demek. Hz. İbrahim’in İsmail’inin kurtuluşunu hatırlatır bize. Bu günler, candan cana gidecek sadakalarımızla Mirza bebeğin kurtuluşuna da katkı sunsun, böylelikle Rabbimize yaklaştırsın bizi.
Yardım etmek yüreklerimize iyi gelecek, yüreği yananların yüreklerine de. Yüreklerimiz yanmadan, emin olun iyilik her birimize iyi gelecek.”
@helpformirza

YORUMLAR

  • 0 Yorum